| BiancAna a întrebat:

No ceao big grin Mai nou sunt "amanta" unui baiat care are prietena laughing Ei sunt impreuna de un an jum. Sambata seara, cand mergeam spre casa, a venit la mine si mi-a cerut nr de tel. Bineinteles ca i l'am dat, deoarece mie imi place de el de cateva luni. In fiecare zi ma suna cand are timp liber. Iar aseara, la 11 ma-m intalnit cu el. El a vrut sa ma sarute. si a cam reusit laughing. A spus ca pana saptamana viitoare o sa se desparta de iubita lui ca sa fie cu mine. Mi se pare cam ciudat sa se desparta de ea doar pentru mine straight face. Mi'a spus doar sa am rabdare si sa nu spun nimanui ca ne intalnim. Mama'mea mi-a spus ca tot cu fata aia o sa ramana. Ce sa fac? sad

9 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Dar să fii cu un băiat care mai e cu o fată nu ţi se pare deloc ciudat?

| Tmcn a răspuns:

Ce aiurea, sa te bagi in relatia lui. Mai intai trebuia sa se desparta de actuala, dupa sa te caute pe tine. Daca, cu accent pe daca, se desparte de aia si e cu tine, sta vreo doua luni, se plictiseste si iti face si tie la fel, bine ti-ar mai pica.

| xFaith a răspuns:

Uite... mi`e nu imi e frica de raspunsul pe care o sa il primesc.
Eu una. daca ar incerca o fata oarecare, sa se apropie de prietenul meu, ar fi vai de viata ei, intelegi ce vreau sa spunwinking chiar mi-ar fi teama pentru viata ei laughing.
In cazul tau. thinking vad ca iti cam place sa fi pe locul 2 big grin. iar ceea ce faci tu este de joasa speta. Hai paaaaaaaaaa

| DakotaRoyse a răspuns:

Tu eşti cea care greşeşte. Indiferent dacă ţie îţi place sau nu de tip, el trebuie să o lase pe prietena lui, să vină la tine, şi tu de preferat să nu sari pe el din prima. Ţie ţi-ar plăcea ca între tine şi prietenul tău să se infiltreze doar aşa, o a doua fată? Păi scuză-mă, atunci să nu te aştepţi că o să te lase tipul după câteva săptămâni să revină la fosta. Şi să nu te aştepţi să se uite la tine toţi cu ochi frumoşi. Ceea ce ai făcut nu este firesc.
Spune-i băiatului să îşi rezolve problemele din relaţie dacă are, şi dacă s-a plictisit de tipa cu care e acum, să îi spună, nu să se joace cu ea pe la spatele ei, şi-apoi poţi să-l ai tu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mama ta ARE dreptate!

Acum, dacă ţie îţi "place" statutul de AMANTĂ, atunci poţi continua această aşa-zisă relaţie...

| BLeur a răspuns:

Bună.

Hmm.păi ce să zic, eu cred că te iubeşte.din moment ce a zis că se desparte de fata aia pentru tine..este cam aiurea, aşa dintr-o dată să renunţe la ea pentru tine, cam aşa e.dar dacă te iubeşte şi îţi dovedeşte nu văd ce rău ar fi dacă vei avea o relaţie cu el.happy. Poate mama ta greşeşte, dar dacă te dezamăgeşte aşa des sau simţi că îşi bate joc, lasă-l.

Ai grijă de tine.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| soriinaa a răspuns:

Sti ce sa faci?! Sa-ti bagi mintile-n cap. Da vad ca esti si foarte mandra de tine. Ai impresia ca ca vai ce fapte mari faci tu. Tine minte, amanta e intotdeauna femeia de pe locul doi si nu e nici pe departe un lucru de care sa fi mandra. Pune-te in locul fetei, ti-ar placea, ti-ar conveni, ca tu sa ai o relatie frumoasa cu un baiat, si peste noapte sa vina o. oarecare si sa se bage intre voi?! Sincer, nu cred. Gandeste-te ca faci pe cineva sa sufere, fara motiv. Si mai gandeste-te si ca, daca baiatul asta ii face asta actualei, asa o sa faca si cu tine, cand o sa dea peste una mai buna, mai frumoasa. Gandeste-te, merita sa fi tu personajul negativ? Merita sa fi tu motivul pentru care o fata sufera? Mai sunt baieti liberi cu miile, de ce sa il iei pe unul care e deja luat. Scuza-ma ca poate am fost mai rautacioasa, dar poate te fac sa deschizi ochii, daca de mica, te mandresti ca esti 'amanta', ma intreb ce o sa faci cand o sa cresti. Asa caa, schimba-te si fa ceva, cat inca poti. Trebuie sa inveti sa ai demnitate!

| Byabiss a răspuns:

Auzi eu cred ca te va insela daca a facut-o o data cu fata respectiva o sa faca si cu tine asa adica asa is unii baieti? funda ajuta-ma la intrebarea mea

| Rocochoco a răspuns:

Nu prea e bine sa ii desparti pe cei doi. Poate ea il iubeste cu adevarat. Aproape am patit-o si eu si crede-ma ca nu mi-a fost usor deloc. nu faci decat sa sufere 2 persoane...