| theboss8159 a întrebat:

Buna TPU.. Imi place foarte mult de o fata. Problema e ca eu sunt ortodox si ea e pocaita, avem voie sa fim impreuna?

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Puteti fi impreuna de ce nu? dar cred ca primii care vor fi impotriva vor fi parintii ei sau ai tai si daca se ajunge la casatorie unul din voi trebuie sa isi schimbe religia

| cristiiiiiii a răspuns:

Bineinteles ca puteti fi impreuna daca chestia asta nu va deranjeaza pe niciunul

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca mai mult i-ar putea deranja pe cei din jurul vostru. Acum, daca se ajunge la casatorie (dar depinde de varsta, ma indoiesc), unul din voi probabil va trece la religia celuilalt.

| theboss8159 explică (pentru LolaLollita):

Eu m-asi pocai pentru ea! da n-am acordul parintilor! am 16 ani

| LineGuide a răspuns (pentru theboss8159):

Dragule conform legii copilul isi poate schimba religia de la 14 ani, dupa bunul sau plac.

| LolaLollita a răspuns (pentru theboss8159):

Eu zic ca e prea devreme sa iti faci planuri de acestea, e o relatie adolescentina inca. Nu vad nimic rau in a fi impreuna.

| Vix999 a răspuns:

Da mah normal ca aveti voie sa fiti impreuna. Ce treaba are una cu alta?

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu cred ca Dumnezeu ar avea ceva impotriva, toate religiile astea sau desprins dintr-una singura, si parintii vostri daca ar fi cu capu pe umeri ar zice la fel si v-ar lasa in pace.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonymousTPU007 a răspuns:

Da,aveti voie.Si daca parintii sunt cu capul pe umeri nu va fi nici o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiush25 a răspuns:

Puteti putin sa ganditi cu propiul creier?
Ai voie sa fi si cu o budista. poti cu cine vrei..nu poti sa te casatoresti..alta lege tampita din religie

| anonima1995 a răspuns:

De ce sa nu aveti voie? Suntem in secolul 21! Daca voi tineti unul la celalalt nu mai conteaza nici religia, nici varsta, nici nationalitatea si nici alte lucruri. E posibil sa aiba altii de comentat, dar voi sa-i ignorati. Depinde putin mai mult de parintii ei, de cat de deschisi sunt ei si de cat de intelegatori sunt. Daca ei o tin mai din scurt, e posibil ca ea sa nu accepte o relatie cu tine de teama sa nu ii supere. Dar daca sunt mai open-minded, atunci sunteti norocosi. Iubirea nu e pacat, iubirea e un miracol!

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Nu importa virsta,inaltimea,frumusetea sau religia... daca iti place iti place si punct, indiferent de ceea ce spun cei din jur, fa ceea ce consideri corect, oricum oamenii toata viata te vor calca pe nervi, nu pirde ocazia sa fii cu persoana iubita
Bafta:* )))

| DaRyuSN a răspuns:

Frate, mai bine ar fi ca sa o convingi pe ea sa vina la religia ta!
In cazul in care va veti desparti e bine sa ai mai putin de pierdut, in schimb daca tu treci la religia ei si ea peste 1 an sau 2 iti da papucii o sa ramai cam singur, pentru ca trecand la alta religie o sa-ti cam pierzi suportul familiei, a prietenilor, etc!
Sper sa iei o decizie buna!

| ny098 a răspuns:

Nu cred ca are ceva, doar o sa se faca probleme intre familii!

| Anonimusxxxxx a răspuns:

In dragoste si in razboi totul e premiswinking

| LazarDarius a răspuns:

Pai nu este nici o problema, doar ca nu vei primi pi2da deoarece ea ii pocnita si nu iti va da acest lucru indiferent de situatii.Si doar daca te vei insura cu ea atunci iti va da pi2da dar nu vei mai scapa de ea, deoarece ea nu face acest lucru protejata si iti va aduna la usa vreo 11 12 plozi