| vlad9913 a întrebat:

Am un prieten bun care s-a intalnit intr-o seara cu o tipa care il place.
Pana la urma, ei sunt impreuna si intr-o zi el a aflat ca ea este pocaita. :o
Faza e ca el nu o prea place si vrea sa se desparta de ea, dar nu stie cum sa faca in asa fel sa nu se supere aia si sa nu creada ca e din cauza ca e pocaita.
Deci CUM SA SE DESPARTA DE EA? thinking

4 răspunsuri:
| Criiiiiiiis a răspuns:

'Pocaita' - poate penticostala nu 'pocaita'
Pai sa-i spuna in fata ca au religii diferite si na`h nu se muta unu/a pentru religia altuia :].

| callmebeautiful a răspuns:

Sa fie cat mai sincer, si daca chiar vrea sa se desparta de ea sa nu o faca intr-un loc public. ir putea face complimente dar nu exagerate...nu stiu zic si eu

| Ramona_7056 a răspuns:

Nu cred ca ar exista o cale in care sa se desparta de ea fara ca ea sa sufere, sa se supere! Asa e orice om care iubeste pe cineva cu adevarat. Daca nu prea o place nu inseamna ca e din cauza ca e pocaita, pur si simplu poate nu il atrage nu simte ceva pentru ea. Cand iubesti pe cineva nu conteaza ce religie esti...(de fapt nu conteaza nimic). Trebuie sa-i explice ca nu o place si ca nu vrea sa o faca sa sufere, si sa-i spuna ca vor ramane amici, nu dusmani pentru ca de asta cred ca i-ar fi cel mai frica!(sa urasti pe cineva, dupa ce l-ai iubit enorm de mult) Dar sa vb intre 4 oki si sa o ia usor, usor sa-i vb frumos ca ea macar jum. sa inteleaga!

| Flavaaaa a răspuns:

Daca fata e faina si ii palce ce conteaza religia? pana la uram e un lucru bun...