| Ella_8822 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat care are 21 de ani[eu am 14ani]. Am fost impreuna 2 saptamani dupa care mi-a spus ca vrea sa ne despartim din cauza ca o mai iubeste pe fosta lui prietena[ea are tot 14 ani] si nu vrea sa ma faca sa sufar[el este foarte de treaba]. Vorbesc cu el in fiecare seara pe mess, imi cere mereu web-ul, imi face numai complimente si imi zice ca-i place de mine dar nu vrea sa mai fie cu mine chiar daca acum nu mai are nici o treaba cu fosta. Spune ca stie ce ii poate pielea si ca asa m-ar face sa sufar. Ce sa fac? Sa mai incerc sa fiu cu el[daca da, cum?] sau sa-l las in pace [totusi il bsk sad]?

Răspuns Câştigător
| SperanteSpulberate a răspuns:

Totusi. nu vreau sa critic tu ai 14 el 21

E o diferenta, nu ca ar fi atat de importanta diferenta de ani dar si el ti-a zis nu vrea sa suferi si sti la ce s-a referit.Esti prea mica sa ii oferi tot ce ii trebuie lui la 21 de ani, el e deja major tu esti minora...Si mai bine lasa-l, nu ca nu sti ce e iubirea, poate ca sti, dar iubirea la 14 ani nu e acelasi cu celui de al 21 de ani, tu esti mai imatura el e mai matur si cum vad iti vrea doar binele, chiar daca asta acum doare, mai tarziu o sa realizezi ca iti vrea doar binele.Ma bucur ca a fost sincer, si ca nu iti strica copilaria, stiu ce vorbesc, o sa iti gasesti altul chiar daca acum spui ca nu, nu o sa gasesc, dar nu poti sti.Acum ''Il iubesti'' dar cu timpul o sa te indepartezi de el...

Bafta!

SperanteSpulberate

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O fi el om cumsecade dar e prost sa se bage pe fir cu minore doamne pff.

| Elena1234456 a răspuns:

Relatia voastra este cam imposibila.

| Dash a răspuns:

Pai daca el are 21 de ani si tu doar 14 e o problema in relatia voastra (saracul ar putea ajunge la corupere de minori).
El fiind adult cauta o relatie serioasa (cu sex si de-alea) ceea ce nu poate avea cu o fata de 14 ani.
Mai bine lasa-l in pace si cauta pe cineva mai apropiat de varsta ta.

Dar oricum faci cum vrei.
BAFTA!

| Făgăraş a răspuns:

Eu zic sa il lasi... totusi il admir pentru sinceritatea lui! o sa iti gasesti altul

| simona_3709 a răspuns:

La 14 ani nu iubesti. Stiu cat de urat iti suna propozitia asta dar chiar nu sti ce e iubirea adv la 14 ani. El are 21 de ani, tie chiar nu ti-a bagat nimeni mintile-n cap?
Daca fosta lui prietena avea tot 14 ani oh go on imi imaginez ce barbat e omu. Un barbat la 21 de ani poate avea o fata mult mai frumoasa ca tine si mult mai mare de 18, 19, 20,17 ani.
De ce esti asa sigura ca si el te iubeste?
Nu vreau sa dau un raspuns urat dar fata sunt atatia ani diferenta tu chiar crezi ca el te poate iubi vreodata fara sa se foloseasca de tine? Daca da esti foarte naiva si aici ti se vede varsta.
"spune ca stie ce ii poate pielea si ca asa m-ar face sa sufar"
Adica e constient de prostia lui?laughing wtf.
Eu zic sa il lasi in pace si sa nu iti mai faci prieteni asa mari pentru ca n-ai nevoie de un tata.
Scuze poate am fost cam dura dar m-am plictisit sa va vad suferind aiurea.
Sper sa te maturizezi mai repede si sa-ti dai seama ca nu tot ce zboara se mananca.
Numa` bine

| cosereanca a răspuns:

Asta cu "e de treaba ca nu vrea sa te faca sa suferi" este, dupa cate imi dau seama tot o forma de "agatament". Iti spune asa, tocmai ca tu sa crezi ca iti vrea binele si sa te indragostesti de el. Avand in vedere si diferenta de varsta, care nu ar fi relevanta daca tu nu ai avea 14 ani si el 20 stie cum sa te "vrajeasca" din vorbe. El are ceva experienta cu fetele de varsta ta, din cate spui, stie ca sunt mai naive(scuze, dar asa este) si nici nu iti vei da seama ce este adevarat si ce nu din ceea ce iti spune. Cel mai bine este sa iti faci un prieten de varsta ta sau de varsta mai apropiata sau, si mai bine sa iti gasesti alte preocupari.