| anonim_4396 a întrebat:

imi place foarte mult de un baiat pe care as putea spune chiar ca il iubesc, il cheama Cristi si este cu o clasa mai mare decat mine. Cred ca si el ma place, se poarta foarte dragut cu mine si cand aveam Facebook(mi-am sters contul pentru ca imi sparsese cineva parola de mai multe ori...) vorbea foarte mult cu mine pe chat si imi tot spunea "ce faci?" mereu cand ma vedea on, la scoala se poarta foarte frumos cu mine si cand cineva ma supara se ia de el! vreau sa fiu cu el, ma gandesc la el in fiecare noapte dar nu stiu cum sa fac acest pas, el nu mi-a spus pana acum + ca spune ca are o iubita care este la alta scoala, dar nu stiu daca e adevarat. Ce sa fac? Il iubesc super mult si chiar vreau sa fiu cu el, dar cum?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Andrei biologic vb sentimentele sunt acelasi indiferent de varsta asa ca poate fi iubire

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ce simti

| neutrino a răspuns:

Spune-i si intreba-l: Cristi draga, eu te iubesc, tu ce ai de gand sa faci?

| Sardinaaa a răspuns (pentru neutrino):

Ti se pare foarte usor, dar nu este asa!

| neutrino a răspuns (pentru Sardinaaa):

Dragoste "usoara" nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa parca ai spus si de celalalt baiat.Cum il chema? A, da, Tudor.
Cum sa fii cu el? Cu tactica puisor

| Sardinaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta a fost mai de mult cu Tudor, dar am scris-o pentru ca a fost prima mea...nu stiu cum sa zic, suparare in dragoste, de mult nu imi mai place de Tudor, dar daca erai mai atenta vedeai ca am scris la sfarsit ca acum imi place de alt baiat! Este vorba despre asta!

| Andrei9822 a răspuns:

Presupun ca ai 13-15 ani. Este doar o atractie fizica ci nu si sentimentala. Esti doar un copil si stiu ca te doare si ca iti pare rau dar daca o persoana se poarta frumos cu tine asta nu inseamna neaparat ca te place. Poate asa e felul lui si daca tot zici ca vb mult cu tine presupun ca te simpatizeaza ca persoana. Si in plus are prietena ceea ce nu cred ca daca intr-adevar tear place si ar fi cu tine ar mintio pe cealalta si asta inseamna ca nu e de incredere si tu daca ai acepta in conditiile astea ar insemna ca esti pitipoanca. Dar nu iti face griji e doar o joaca de copii. In cel mai bun caz s-ar putea sa simta ceva pentru tine cu toate ca nu e asa.In plus pare putin indraznet deci ar avea el curaj sa spuna ca te place, de obicei baieti fac primul pas. Dar daca e timid dai senzatia ca il placi(ia-l in brate, razi la glumele lui proaste cat ar fi ele de rele, fi interesata de ce ii place, etc). Ma rog dupa toate astea as vrea sa spun ca sunt baiat si stiu foarte bine ceea ce se intampla. Nu esti singura in situati de astea. Multi au trecut prin aceste momente. AAAaa si eu am 16 ani si crede-ma ca ceea ce am zis este adevarat. Iti urez bafta in tot.

| Sardinaaa a răspuns (pentru RAY):

Mersi.

| Sardinaaa a răspuns (pentru Andrei9822):

Nu este vorba de varsta, eu nu consider asta o problema! Nu cred ca tu nu ai avut o persoana pe care ai iubit-o la varsta pe care o am eu! Si nu e atractie doar fizica, pentru ca exista multi baieti mult mai frumusei! Nu stiu cum sa zic, dar m-am indragostit de el, de ochii lui si de comportamentul lui! Este primul baiat cu care cred ca as putea avea o relatie serioasa, si mi se pare un tip foarte dragut! Nu vreau sa ma intelegi gresit, poate vei lua ce spun eu in gluma si vei crede ce ai crezut si in raspunsul tau, dar si la aceasta varsta poate exista iubire, eu as face orice ca sa fiu cu el, acum chiar simt ca il iubesc! Si tu poti sa crezi ce vrei, dar eu IL IUBESC!

| Andrei9822 a răspuns (pentru Sardinaaa):

Cu toata sinceritarea chiar te cred, deoarece si eu am trecut prin asta si nu am avut curas sa spun ceea ce simt pentru aceea persoana si a trecut timpul si tot asa pana cand am pierdut aceea persoana. Adevarul e ca nu am vrut sa te doara aceasta situatie prin care treci si sa incerci sa nu pui mult suflet deoarece este trecator. Si spune-i tu ceea ce simti ca nu va rade nimeni si nu va cadea cerul. Spune-i cat mai ai ocazia. Baafta si sa aiincredere in tine.

| Sardinaaa a răspuns (pentru Andrei9822):

Mersi!

| Sardinaaa a răspuns (pentru Andrei9822):

Daca ziceai mai devreme asta iti dadeam tie funda!hee hee

| Andrei9822 a răspuns (pentru Sardinaaa):

Nu ma interesa funda.winking

| RAY a răspuns (pentru Andrei9822):

Andrei biologic vb sentimentele sunt acelasi indiferent de varsta asa ca poate fi iubire

| 1999dia a răspuns:

Complicat! cred ca ar trebui sa discuti cu el! stiu ca toata lumea iti va spune acelasi lucru si cu siguranta te-ai gandit la asta! oricum nu ai nimic de pierdut! vorbeste cu el fata infata, fara ocolisuri, du-l undeva unde sa fiti singuri si unde puteti vorbi linistiti si spune-i ce simti! mult noroc!

| AiaEboy a răspuns:

Vorbeste tu singura cu el, dar nu-l lua din prima "te iubesc, tu ma iubesti?" mai intai discuta cu el pe diverse subiecte asemanatoare si dupa incet o sa ajungi la intrebarea ta. Spune-i ca il placi.Vezi ce reactie are. Daca e asa cum zici tu inseamna ca sigur si lui ii place de tine.