| puffy15 a întrebat:

Imi place mult de un baiat si as vrea sa afle cumva numarul meu de telefon. Cum sa fac asta?
De exemplu, stiu unde sta si in ce clasa invata!
Dar sa nu-mi spuneti sa ma duc sa il dau eu... Si nu vreau sa afle ca eu i-am pus biletelul in rucsac sau mai stiu eu...
Mai mult ca un joculet...
Please! big grinhappybig grin

Răspuns Câştigător
| Lavinia1 a răspuns:

As avea o propunere dar depinde de firea ta si a lui, este vorba despre un joculet : In prima zi ii scrii pe un biletel micut (cartonas ) ca il placi dar nu in romana. Binenteles ca exista probabilitatea ca el sa il arunce ca pe un servetel murdar nestiind despre ce este vorba asa ca v-a arata in felul urmator: (sa presupunem ca numele lui este Alex):
Alex(numele lui);
...(declaratia)
Suedeza.(limba in care este redactat mesajul)

Toate astea le vei scrie pe un cartonas patrat sau dreptunghiular de orice culoare cu exceptia albului(il poti parfuma doar cu parfumul tau)
In cea de-a doua zi vei schimba limba (sa nu uiti sa ii precizezi limba in care ai scris in coltul drept din josul cartonasului )de asta data il instintezi despre o trasatura fizica de-a ta ca:''sunt satena"(culoarea parului tau)
In cea de-a treia zi : intr-o alta limba "am ochii caprui(culoarea ochilor tai)
si asa mai departe alta zi, alta limba alta trasatura.
Intr-una din zile ii poti scrie doua culori pe care le porti in momentul respectiv.
Pentru a face jocul mai amuzan dialectul in care scrii poate incepe cu litere din numele tau spre exemplu:presupunand ca te cheama Ioana :
Prima zi:Indoneziana
a doua:Olandeza
a treia:Albaneza/Araba
a patra:Norvegiana
a cincea:Armeana

Un joc destul de copilaros dar...

| puffy15 explică (pentru Lavinia1):

Fain! mersi!

| ChuckNorris42 a răspuns (pentru Lavinia1):

Genial, jur! laughing

3 răspunsuri:
| TheUchiha a răspuns:

Sall soro, spuneai ca vr sa afle numarul tau de telefon nu? Pai daca ai relatii bune cu colegii lui, ii poti ruga un coleg sa puna acel biletel pe banca sau intr-o carte pe care o deschide mai des.Sau cand nu este in clasa ii pui mai multe biletele in carte gen:deschide la pag. 21 iar la pag 21 sa fie alt biletel gen:acum deschide la pagina 48...si tot asa.Incearca doar! Baftawinking