| xGloryaax a întrebat:

imi place un baiat care stiu sigur ca ma place asta este alta poveste ...in fine daca las saruta dar nu sarut obisnuit ci unl pasional si lung s-ar indragosti mai mult de mine? cu intrebarea asta povestitimi si cum a fost primul sarut al vostru! cea mai buna poveste si raspuns la intrebare prim

Răspuns Câştigător
| Ionut a răspuns:

Salut Ana, baietii in general se indragostesc treptat de o fata, dar daca l-ai lua prin surprindere cu un sarut pasional, ii vei schimba parerea lui despre tine (in bine desigur ), adica ar vrea mai mult. Cu o conditie daca sentimentul de dragoste este reciproc.

Primul sarut al meu a fost in copilarie, atunci cand lumea ti se pare un basm (12 ani) dar de atunci dupa sarut am inceput sa ma schimb.
Acu sa-ti povestesc, bunnn.
Parca era ieri, o zi frumoasa de primavara pe cand statea cu vecina mea, Madalina care imi placea foarte mult si am decis ca "Azi o voi saruta, pot s-o fac, Ioane fa-o " bun, am trecut la lucru,
si m-am gandit o ora asa cat timp s-a dus in casa sa manance ce sa fac. Ionut (adica eu) m-am dus repede si am luat un trandafir dintr-o gradina si i-am dus-o fetei si in momentul acela fara sa-mi dau seama s-a intamplat minunea laughing. Infine nu se compara sarutul de astazi cu cel de atunci.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa se indragosteasca de tine nu depinde de o limba si o gura ci de faptele si sentimentele care i le arati.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Hey. deci nu printrun sarut se va indragosti acel baiat de tine. este doar un alt factor. acel baiat trebuie sa se indragosteasca de personalitatea ta, de felul tau de a fii, de infatisarea ta, de multe altele. oricum l-ai saruta daca te place ii va spori sentimentele pentru tine. eu zic sa nu te bagi chiar la unu pasional deoarece cine stie de ce reactie va avea, nu vreau sa te ingrijorez sau ceva dar mai bine sa fi pregatita sa-i contracarezi reactiile. incearca unul usor. sunt sigura ca daca te place al 2 sarut va fi initiat de el. good luck.:*

| IonutBest a răspuns:

Eu zic ca s-ar indrogostii mai tare de tine printr-un sarut pasional am avut si eu o experienta si este adevarat... iar primul meu sarut a fost unul foarte pasional cu o fata foarte speciala pentru mine doar ca relatia cu acea fata nu atinut mai mult de o luna cacii ea s-a indragostit de un alt baiat si asta a fost, inca si acum o mai iubesc pe acea fata dar nu prea mai vorbim nu mai vrea ea...si cam asta a fost

| VD_1321 a răspuns:

Salut, cel mai bine ar fi ca tu sa treci la fapte caci un baiat nu poate sa iubeasca o vesnicie si sa nu ii vie un rs, raspundei si tu cu ceva cu un pupic pe obraz un sarut micut dar nu cum descrii tu cu un sarut lung, cel mai bine ar sa se indrafosteasca daca ii vei da cite un sarut micut deoarece el va vrea si mai mult mai mult mai mult dar asa cum zici tu el va primi tot pe palme si pe urma se va satura... gandeste-te singura.

| andreeaemi17 a răspuns:

Logic
daca stii sigur ca te place de ce te abtii in al saruta
invita-l undeva in parc sau... si formeaza o atmosfera romantica in care tu sal saruti
daca te refuza si nu prea se poate intampla iti vei da seama ca nu e baiatul ideal
cel mai bun prieten al meu se cheama Bogdan si la 16 ani l-am invitat sa doarma la mine pentru un proiect la scoala si in seara aia s-a indragostit de mine si m-a sarutat si nu am refuzat si acum e iubitul ideal
bafta si pupici
funda?

| inlove_1387 a răspuns:

Un sarut lung si pasional conteaza,dar nu conteaza asa mult ca si caracterul unui om,felul de a fi al unei persoane sau sinceritatea,comunicarea. Poti sa incerci, pentru ca nu ai nimic de pierdut. Dar sa stii ca dragostea se formeaza in timp(lung sau scurt, depinde).