| YahOOzOOp a întrebat:

Vreau sa va intreb cva...Cum a fost primul vostru sarut?
Imi place f mult de un baiat si el ma tot intreaba daca vreau sa fiu cu el dar eu il tot refuz pentru ca.nu stiu sa sarut si imi este frica sa nu rada de mine.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Eu zic sa te imprietenesti cu el dar ai grija sa nu-ti faca rau adica sa nu ti-o traga si dupa aia sa te paraseasca daca bate apropouri sau te intreba asa ceva ar fi bine sa ii dai verde ca sigur vrea sa profite de tine
asa si treaba cu sarutu e f simpla tu doar sarutate cu el ca totul vine de la sine tu doar sa fi cat mai relaxata si sa ai grija sa nu-l sufoci si el nici macar nu o sa-si dea seama ca nu stiai sa sarutiwinking
si in cel mai rau car daca se prinde dar nu cred ca o sa se prina sigur nu a avea de ce sa rada de tine, ii spui ca nici el nu stia la inceput si o sa te invete el da iti zic ca nu e nimic de invatat la chestia asta ca tiam mai spus vine de la sine
fundoiu pls sa nu uiti si votul mersi
daca mai ai intrebari trimiti pe privat mesaje

8 răspunsuri:
| Honeybunny a răspuns:

Primele saruturi sunt umede si ciudatelaughing nu ai ce sa faci,nimeni nu se naste invatat, ai putea sa il rogi frumos sa te invete. daca te place nu se va supara, crede'ma. este de inteles ce te framanta dar este de inteles si ca nu ai de unde sa stii daca nu ai incercat inca.incearca mai intai sa nu va folositi limba.sarutati'va doar asa mai tandru pe gura, dar sa fie doar pupic. dupa ce va mai acomodati treceti la french kiss.va fi mai usor happy succes

| Borgir a răspuns:

Go for it daca este reciproc oricum o sa iasa bine

| RockStar a răspuns:

Ii spui ca nu te`ai mai sarutat niciodata happy.
Nu este asa de greu :p.
M`am sarutat cu un baiat cand eram pe clasa 1 laughing eram copila si nu stiam oricum cei ala " sarut " blushing. Si cand aveam vreo 11/12 ani m`am sarutat iar laughing dar a fost ciudat laughing." imi amortea limba " x_x.
Am ales acum baiatul perfect day dreaming laughing:*.
Sau daca nu doresi sa il " sufocii " ca nu stii sa saruti, lasa`te condusa de el smug.
Cand te saruti cu cineva pe care il iubesti cu adevarat ai fluturii in stomac : x.
bafta ai sa vezi ca o sa inveti repede :*

| LoveIsMyDrug a răspuns:

Daca ii place de tine nu cred ca va rade de tine!
Sa te combini neaparat cu el daca iti place mult si si el te place mult kiss.DIn pacate nu am eu norocu tau deocamdata(mie imi place de un baiat si nu stiu daca ma place si mie cam frica sa ii zic...mi-ar prinde bine si mie un sfatlaughing)
Si mie mi-o fost frica la primul sarut dar am zis ca pana ala urma trebuie sa o fac...bineinteles ca nu o iesit perfect dar a fost ok.
Cu timpu mai invetilaughing
Te pupkiss

| DE3a94 a răspuns:

Primul meu sarut a fost umed!
lasa-te usor condusa de gura lui cand va sarutati daca tu nu stii!
nu trebuie sa-ti fie fricawinking

| VINTZU a răspuns:

Lasa-te codusa de val si restul vine de al sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sincera si vorbeste direct cu el si spune-i exact ce ne-ai spus noua. Sint aproape sigur ca te va invita sa invatati sa sarutati impreuna pentru ca si saruturile astea nu pot fi in anumite stasuri ci difera de la persoana la persoana.Eu aveam o prietena in copilarie care punea buzele ei peste buzele mele si le tinea apasate, doar atit, dupa care ma intreba;-Sarut bine? N-am dezamagit-o niciodata dar am acceptat-o asa cum era si am progresat amindoi pina a devenit experta.Succes si tie.

| Miii a răspuns:

.Si mie mi-a fost frica la inceput. Dar m-am lasat condusa de el`.
Si eu imi tot reperam in gand. " ce sa fac? daca ma intimidez si nu sarut bine`. ". infine. chestiile astea sunt niste prostii.
Tu nu ai ce invata. Nu se invata asa ceva. Vine de la sine.
Atunci cand iubesti, nimic nu e greu`!
sper ca te-am ajutat`!:*:*