| nessayaR a întrebat:

Imi place un baiat cu 3 ani mai mare ca mine.El a aflat ca il plac si a venit sa ma cunoasca, eu am fugit atunci cand l-am vazut si n-am facut cunostinta cu el(n-am facut din cauza ca el avea o relatie si n-am vrut sa ma bag). Recent am aflat ca a terminat acea relatie si are alta acum.Problema e ca acum vreau sa fac cunostinta cu el dar nu stiu daca il mai intereseaza pe el(atunci el zicea ca relatia lui nu conteaza)acum ma gandesc ca daca e la inceput nu o sa mai zica asa.Nu stiu ce sa fac, imi place mult de el si acum regret ca nu am facut atunci cunostinta cu el.Ma doare faptul ca nu a mai venit pe urma.Ce sa fac? Dati-mi si mie niste sfaturi va rog, plang mereu. Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Bună, în primul rând dacă pentru el nu a contat relaţia şi s-a despărţit de ea, apoi după o perioadă scurtă de timp s-a implicat în altă relaţie, chiar crezi că-i pasă? Dacă te implici într-o relaţie cu acea persoană s-ar putea să te ranească(pe plan sentimental). Caută un băiat serios, sau nu ştiu dacă tu vrei să-i accorzi o şansă, riscul tău.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa vorbesti tu de data asta cu el

| nessayaR explică (pentru mona):

A trecut aproape o luna de atunci si nu stiu daca treaba ar sta la fel, adica sa mai vrea sa ma cunoasca daca acum abia a inceput o relatie

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Faptul ca tu ai fugit cand a venit sa faceti cunostinta, a luat-o ca pe un refuz din partea ta.
Daca atunci nu fugeai, acum puteai fi tu actuala.
Ce e de facut acum?
Zambeste-i!
Priveste-l!
Atrage-i atentia!
Si, daca ii pari interesata va reveni. Daca nu, nu. Cauti altul!