| anonim_4396 a întrebat:

in data de 3 Decembrie am luat pastila EllaOne, deoarece s-a rupt prezervativul chiar dacă el și a dat drumul afara, am luat o pentru ca sa fim siguri ca nu a scăpat deloc și in mine.
Menstruație : 24, 25, 26,27,28 Decembrie
Contactate sexuale : 13, 14, 15,16,17 Ianuarie
Menstruație : 22, 23, 24,25,26 Ianuarie
Contact sexual : 2 Februarie
Menstruație : 14, 15, 16,17,18 Februarie
Contacte sexuale : 24, 25, 26,27,28 Februarie
Menstruație: 13, 14, 15,16,17 Martie
Contacte sexuale : 19, 20 Martie
Menstruație: 11, 12, 13,14,15 Aprilie
20, 26, 23, 28, 21, 28, 23, 25, 24, 26, 26, 25, 19, 27, 29, 23, 28, 29 Astea sunt ultimele lungimi ale ciclului menstrual.
Ar trebui sa îmi vina pana duminica... ca sa fie tot de 29 de zile, dar mi e frica puțin. Nu exista risc de sarcina, nu? Azi e a 27 zi

6 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Bravo fata mea, continua sa tot iei pastile ca dobitoaca...tot inainte.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti mai fa planuri cu venitul menstrei, fiindca pastila EllaOne are efecte secundare mari, care iti modifica ciclul si ovulatia.
Ma si mir cu nu ti-ai dat seama pana acum, din toate datele astea colectate, ca-i inutil sa mai tii socoteli, odata ce esti in plina deregalre hormonala, din cauza acestei pastle.
Efectele ei sunt in corp pentru 1 an de zile, putand produce multe modificari, chiar noduli mamari, chsituri si chiar cancere.
Foloseste prezervativ la absolut toate partidele sexuale si vei fii in siguranta, fiindca o alta pastila de a doua zi, nu ami poti lua in viata asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai sunt inca 2 zile pana va ajunge si actualul ciclu menstrual la lungimea de 29 de zile, lungimea care a fost cea mai mare pana in prezent. Dar trebuie avut in vedere si posibilitatea ca in cazul ciclului menstrual atat de dereglat cum este al tau, intre 19 si 29 de zile pana in prezent, poate exista si posibilitatea ca lungimea ciclului la un moment dat sa fie mai mica sau mai mare chiar si cu cateva zile. Fiindca dupa menstruatia din luna Aprilie care s-a desfasurat la fel/similar cu cele anterioare, nu au fost intretinute acte sexuale, inseamna ca in aceste conditii aparitia unei sarcini este cu totul imposibila. Sangerarea menstruala va porni in mod cert/sigur in zilele urmatoare care ar putea fi si a 30 sau a 31-a. Multa sanatate!

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu a ratat vreo ocazielaughing

| Teo29 a răspuns:

Dar prezervativ e greu sa folosesti?