| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU!
In urma cu o luna de zile si un pic, am plecat cu mama mea in Turcia la muncă.

Am plecat din cauza nevoilor, adica provin dintr-o familie modesta, care nu ne permitem anumite lucruri.
Mai pe scurt din cauza săraciei!
Cum am specificat in întrebările mele anterioare.

Lucrez la o cafenea, si acolo am cunoscut un bărbat.

Prima data a vorbit cu mine la sictir.
Ca si cum eram o "sclava", m-a pus de nu stiu cate ori sa-i aduc pliculete cu zahăr etc...
Ma enervasem la un moment dat si cand a cerut nota de plata i-am aruncat acel carnetel urat pe masa.
Si dupa cand am venit sa iau nota, mi-a spus "ca cine te crezi tu sa faci asa, ca poate zbori de aici imediat, si ca mai bine te duci in mahalaua ta ".
M-am simțit prost si am început sa plang pentru ca nu imi place sa vorbească cineva atat de urat!

Dupa aceea cand am luat nota si am plecat, el a venit si si-a cerut scuze.
M-am mirat!

De atunci vine in fiecare zi la cafenea.
Si mereu vorbim.
Dupa ce am ajuns să-l cunosc am văzut ce fel de om este cu adevarat.
Adica are un caracter de nota 1000!
Pur si simplu cred ca ne-am îndrăgostit reciproc unul de celălat!
In fiecare zi, povestim despre noi cum suntem, radem împreuna.
Pur si simplu este prima data cand ma îndrăgostesc de cineva...
Niciodata n-am mai simțit sentimentul asta!
Pana acum n-am mai avut niciun iubit.
Prima dragoste cum s-ar spune.
Am ieșit de câteva ori in parc, mi-a dăruit flori.
Am primit si un lănțișor.
Multe alte lucruri mărunte.

Dar la mijloc sunt câteva probleme!
1. El are o situație materiale extrem de buna, adica are tot ce își poate dori in lumea asta. are masina scumpă, șofer etc.
Nu asta ma interesează la el!
Doar ca daca ar afla ca eu nu sunt bogata deloc... si ca dabea am ce pune pe masa, si ca am fost nevoită sa plec din tara pentru ca nu aveam bani sa cumpăram o pâine.
Își va face o impresie urate despre mine...
Nu imi este rusine cu ce sunt. sau cu ce am!
Din contra sunt mândră de mine si de familia mea.
Dar nu vreau să-l pierd din cauza asta!
Îl vad dor pe el in fata ochilor.

2. Este mai invarsta decat mine cu 20 de ani.
A fost căsătorit o singura data, dar au divorțat.
Nu are copii!
Dar din cate am înțeles eu, si din cate mi-a spus el, are o familie mai rea adica toti sunt morti dupa banii, si nu mai asta vor!
Imi este frica sa nu ma rănească.
Pentru ca a-și suferi enorm!

3. Nu voi ramane defintiv acolo, ma voi intoarce in tara pentru ca trebuie să-mi termin scoala si fac balat...

4. Familia mea sigur nu il va accepta, deoarece este de o vârsta cu părinții mei, si vor spune sa pun capăt acestei relație si ca ii voi face de rusine.

Credeți ca sa îndrăgostit de mine?
Eu simt asta.
Dar v-am spus imi este foarte frica.
El încă vrea să-mi faca cunostinta cu familia lui, imi este foarte rusine si teama in același timp pentru ca sunt foarte sigura ca nu ma vor accepta.
Dasta il si refuz de multe ori.

Ce ar trebui sa fac?
Sunt multe lucruri care ne despart.
Dar credeți ca dragostea noastră le vor învinge pe toate?

Nu exist fara el.
Este prima mea dragoste si ultima.
Specific ca sunt majora.

Voi cum ati proceda in locul meu?

Vreau câteva sfaturi.
Vă rog!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te vrea doar pentru sex. Oricum, povestea ta seamana cu un scenariu de film. Este visul oricarei fete sa cunoasca un asemenea barbat. Dar nu e de viitor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad vreun pic de dragoste aici, poate pur sex si atat. La 20 de ani diferenta, el nu vrea decat sa se joace cu tine si cand se satura sa te arunce ca pe o papusa stricata. Daca ai putina mandrie in tine si intr-adevar il iubesti, spune-i ca te vei daruii doar celui cu care te ve casatorii, sa vedem cat mai este de interesat atunci de tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Greu daca nu chiar imposibil sa se poata da un raspuns simplu si pertinent din cauza multitudinii de situatii "pe muchie de cutit". Ar fi indicat sa ramai in asteptare inca o perioada de timp pentru a-ti da seama atat de reactia celor din jur dar mai ales de modul lui de a se comporta in perioada urmatoare daca se poate putin mai lunga chiar. Sa ai noroc!

| mihai69 a răspuns:

Nu-i pasă lui ce avere ai Oricum, nu se așteaptă nimeni ca o lucrătoare la bar să aibă cine știe ce averi acasă. rolling on the floor
Iar felul cum ați făcut cunoștință pare a fi (și mai mult ca sigur așa și este) o stratagemă perfectă pentru a agăța fetele care lucrează la bar / restaurant. Și a funcționat; dovada vie ești tu.
Nu îi cred pe turci, așa cum era vorba aia din antichitate: „timeo danaos et dona ferentes" (mă rog, e despre greci, dar nici cu turcii nu mi-e rușine!)
Vezi-ți de muncă, de viață și ia-o ca pe o lecție.

| Lawliet14 a răspuns:

Turcii sunt turci... Mare atentie la acesti musulmani!