| MissMadCokiee a întrebat:

inca de la inceput vreau sa ii rog pe cei care vor citi acest mesaj sa raspunda sincer si fara sa faca misto, vreau doar sinceritate de la voi si nimic mai mult...
Sunt cu un baiat de 5 luni relatia merge bine dar eu sunt o persoana care cere multa atentie nu pot spune ca nu mi.a oferito dar de cand suntem impreuna are momente in care parca nu il cunosc se porta diferit e rece imi vorbeste de sus si ma face sa ma simt prost, nu pot spune ca eu sunt un inger si ca nu il supar cu nimic dar de fiecare data cand am gresit am incercat sa repar greseala dar el nici macar nu isi cere scuze... In fine nu asta e problema ci faptul ca eu mai am putin si incep scoala si desi ma simt prost sa recunosc nu am apucat sa merg nicaieri in acesta vara am stat acasa si ma gadeam ca daca am prieten poate ca vara nu o sa fie plictisitoare, dar sa fiu sincera de cand a inceput vacanta si pana acum eu una nu l.am vazut pe el sa vina la mine din propria lui initiativa el vine numai cand are treaba in oras si atat acum el muceste ca sa faca rost de bani ca sa faca scoala d soferi nu pot spune ca nu il incurajez dar de cand a inceput treaba nu a mai venit la mine iar maine vom face 5 luni si nu are d gand sa vina ma simt atat de rau ca persona pe care o plac nu poate macar o zi din aceea saptamana sa o sacrifice pentru mine. Vroiam sa ma plimb si eu cu el prin parc sa mergem pe undeva dar el din cate il vad nici nu imi da atentie cand am discutat cu el mi, a spus ca nu poate veni ca e mult mai important sa faca rost de bani decar sa vina la mine i.am zis ca ii voi da eu bani pe ziua aceea dar tot nu vrea sa vina. Eu acum va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac? ce sa fac ca sa nu ma mai simt atat d prost zi de zi? Stau cu prietenii mei dar mai bine ma simt langa el ce sa fac ca sa nu ma mai simt parasita zi de zi? Oare chiar sunt eu nebuna ca ii cer sa vina sa stea cu mine? Am 18 ani si anul acesta voi trece a 12 si de aceea vreau sa petrec cat mai mult timp cu el fiindca odata ce incepe scoala parintii nu ma mai vor lasa sa satu cu el si ne vom vedea odata la 1-2 saptamani va rog ajunatima!

Răspuns Câştigător
| gugulina97 a răspuns:

Draga mea, el e foarte entuziasmat de faptul ca va face scoala de soferi probabil asteapta asta de mic copil asa sunt toti baieti si probabil a cam uitat de fetita lui care il iubeste, nu prea vrea sa asculte ceea ce ii spui pentru ca nu vrea se tine smecher asa fac toti nu le place sa taca in fata noastra desii ar fi un gest frumos probabil dupa ce va strange banii necesari isi va revenii daca continua la fel cu gesturile lui de prost gust lasa-l pe el sa te caute nu il mai cauta :* pentru ca tu nu esti fraiera nimanui big hug :*!

| MissMadCokiee explică (pentru gugulina97):

Iti multumesc pentru sfat! si cred ca asa am sa procedez o sa astept sa vad cum se comporta dupa ce termina cu scoala si daca va fi la fel la cat de mult ma va durea voi face alegerea ceea buna si voi pune piciorul in prag. Iti multumesc pentru sinceritate si pentru ajutor :X :*

| gugulina97 a răspuns (pentru MissMadCokiee):

Nu ai pentru ce :* funda?

13 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Sincer si fara misto. daca tu crezi ce spui atunci inseamna ca esti o fata deosebita si nu meriti asa ceva. Sunt milioane de baieti in jurul tau care merita efortul. Lasa l in treaba ta si cauta ti altul mai bun. ca doar nu e el singurul din lume. sau cel putin incearca sa ii spui ca vrei sa l parasesti si vezi cum reactioneaza. daca nu ii pasa da l mama naibii si treci la altul. Eu asa as face. Mult noroc si Bafta la bac! happy

| MissMadCokiee explică (pentru Keyko):

Buna si multumesc frumos pentru raspuns sa fiu sincera m.am atasat de el imi e cam greu sa ma despart mai ales fiindca l.am cunoscut in momentul in care aveam nevoie de cineva langa mine (ma despartisem de un baiat cu care am stat 6 luni si cu care m.am culcat prima oara, iar pana la urma am aflat ca mai era cu inca una), cand l.am intalnit nu am mai avut starile acelea de depresie si sa fiu sincera ii sunt foarte recunoscatoare ca m-a ajutat sa trec peste acel impas d aceea tin mult la el. Intr-adevar nu e singurul din lume si am incercat odata sa vad cum reactioneaza si vreau sa spun ca timp de cateva zile sa comportat ireprosabil dar dupa iar s-a schimbat. Vreau sa spun ca de acela care m-a inselat nu mi.a parut asa de rau cat imi pare de asta. Inca o data iti multumesc din suflet pentru raspuns si multumesc si pentru urarea la bac!

| Keyko a răspuns (pentru MissMadCokiee):

Cu placere. crede ma ca urasc prostii astia de baieti care nu stiu sa aprecieze ceea ce au si se uita numai la frumusetea exterioara a fetelor, la masini si la bere

| MissMadCokiee explică (pentru Keyko):

Nu toti baietii sunt la fel unii se uita la corp altii la morala... Din pacate pana acum am avut parte de cei care se uita la corp dar asta e. Si eu urasc genul asta de persoane mai ales cei care au 2 fete dar nu stiu cum numai de ei am parte cum spune si proverbul de ceea ce te-ai pazit n-ai scapat!

| batmenika a răspuns:

E destul de dificila situatia in care te afli; dar totusi incearca sa vorbesti mai deschis cu el! Faptul ca lucreaza pentru a obtine singur bani e un lucru important, trebuie sa intelegi ca programul e program. Stabiliti de comun acord o zi cand va puteti vedea. sper sa fie bine de acum in colo...

| MissMadCokiee explică (pentru batmenika):

Vorbim deschis mereu i.am spus lucrurile care ma multumesc si cele care nu ma multumesc si el la fel, am vorbit despre un program dar el imi spune mereu ca o sa vina dar nu mai vine si eu astept zi de zi ca sa il vad m.as duce eu la el dar seara cand vorbim si eu il intreb de program de ziua urmatoare imi spune ca se va trezi de dimineata si ca se va duce la munca asa ca eu nu ma pot duce la el odata ce el e plecat si nici nu vreau sa il deranjez d la treaba. Stiu ca e genul care munceste si nu cere d la parinti bani si il respect pentru asta nu multi sunt asa dar uneori simt ca banii sunt mai importanti ca mine si ma doare! Cu timpul o sa gasesc solutia ideala.Iti multumesc pentru timpul acordat!:*

| neutrino a răspuns:

Fiecare aveti interese diferite in aceasta relatie. Daca pentru tine el este numarul unul, pentru el tu esti cel mult pe locul 2. Mai departe analizeaza singura.

| Azµre a răspuns:

De ce mai stai cu el? Dragoste cu forța nu se poate.
Vouă vă lipsește respectul în relație, el se vede mai presus ca tine, pur și simplu e tipul de om, femeia face tot ce spune bărbatul și atât.

| MissMadCokiee explică (pentru Azµre):

Un raspuns foarte sincer din partea ta multumesc frumos stiu ca de obicei baietii chiar daca nu se cunosc tin unii cu altii. Ma bucur sa vad ca ai dat un raspuns asa de sincer. Dragoste cu sila nu se poate, a spus-o Caragiale, am spus-o si eu la un moment dat cand ma saturasem de tot. Iar respectul din cate stiu eu se castiga cu timpu eu cred ca inca nu i.am castigat respectu, desigur am momente cand ma revolt si tip la el si cred ca asata e de vina nu incerc ca dau vina pe mine sau pe el incerc doar sa vad de ce sa ajuns la asta atat tot sa fiu sincera eu sunt derutata total d lucrurile care se intampla tind de multe ori sa cred ca eu sunt d vina cu toate ca vina e din partea amandurora!

| ioanaaa1998 a răspuns:

Daca vrei sinceritate, eu asta gandesc. Cred ca orice femeie are nevoie de o parte din banii barbatului pentru difereite nevoi personale. Barbatul trebuie sa si munceasca, dar sa-i acorde si atentia necesara femeii. Tu te simti prost zi de zi din cauza lui, iar eu sunt de parere ca tu ai facut destule pentru el si nu ai primit mai nimic in schimb. Pentru a nu te mai simti prost eu cred ca trebuie sa inlaturi problema, adica pe el. Sa faci acest lucru pentru ca ti-ai sacrficat o vara pentru el, si persoana nici nu vrea sa treaca pe la tine. Cum spui si tu, treci aXII-a si cred ca ar trebui sa te focusezi pe altceva, dacat impesionarea unui baiat care nu este interesat de asa ceva. Sau in cel mai bun caz, poti vorbi face tu face cu el si sa-i ceri niste explicatii semnificative pentru felul in care se comporta. Eu asa gandesc. Succes in alegerea celei mai bune solutii! :*

| MissMadCokiee explică (pentru ioanaaa1998):

iti multumesc pentru sfat si raspuns!:* adevarul e ca odata ce voi incepe scoala nu voi mai avea timp de stat si gandit la lucruri de genul acesta este un an importat pentru mine mai ales fiindca vreau sa ajung la o facultate de stat! Voi incerca sa fac ceea mai buna alegere posibila.