| AndreiBrunet a întrebat:

Intrebare pentru fete : Va plac baietii timizi? Pe care ii preferati : pe cei timizi dar care arata bine sau pe cei care nu sunt timizi si sunt sociabili dar arata mai putin bine?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Acele doua categorii nu prea acopera toata populatia masculina. Exista si baieti timizi care arata rau sau baieti sociabili care arata bine.
Dar ca sa-ti raspund la intrebare eu una nu ii prefer pe aia timizi. Pentru ca timizi o sa fie si in pat.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu sunt barbat scuze ca intervin, o fata cauta un alfa ala nu-i timid ala e popular,hotarat,indiferent cateodata,rece,romantic,spontan,arata bine,e inalt,frumos,bine facut,stie sa vorbeasca,vocea lui e ca de barbat nu de fetita, nu i este frica sa o abordeje, protejeze, ceea ce scrii tu acolo e de fapt fetelor va plac fetele, cum naiba un barbat sa fie un mascul sa fie un fricos, pacat de stramosi nostri care chiar erau masculi noi niste fetite atat doar pacat fi naibi barbat si numai te intreba atat si asa fara chimia aia fizica slabe sanse la alea frumoase
uite ce e un barbat
http://trasaturi-alfa.blogspot.ro/search/label/ALFA

| RAY a răspuns:

Ce trasaturi sunt considerate atractive de catre oameni?

Simetria – s-a constatat ca fetele simetrice sunt considerate mai atragatoare decat cele nesimetrice, si acest lucru se intampla in toate culturile. Nu e necesar sa fie o fata perfect simetrica pentru a fi considerata atractiva, dar s-a constatat ca, cu cat mai simetrica este, cu atat mai atragatoare va fi considerata de catre ceilalti.
Raportul talie – sold – Barbatii devin foarte atrasi de femeile care au o talie mica, sau femeile care au un corp in forma de "clepsidra". In unele culturi nu se respecta aceasta preferinta ca o caracteristica pentru atractia fizica.
Sanatatea – in unele culturi, oamenii sanatosi sunt considerati a fi mult mai atragatori decat cei mai putin sanatosi. Cercetarile au aratat ca cu cat mai sanatoasa este o persoana, cu atat va arrata mai bine si va fi mai atragatoare pentru oamenii din jur.
Inaltimea – Numeroase studii au evidentiat faptul ca majoritatea femeile prefera sa iasa la intalniri cu barbati care sunt mai inalte ca ele, insa din punct de vedere psihologic, frumusetea este in ochii privitorului si de aceea exista cazuri cand se pot vedea cupluri cu femei mai inalte ca partenerii lor. Cu alte cuvinte, aceste caracteristici sunt standarde universale ale frumusetii dar asta nu inseamna ca daca nu corespunzi unei caracteristice nu ai nici o sansa.
Trasaturi feminine ale fetei – barbatii prefera femeile cu trasaturi feminine ale fetei. Pe de alta parte, femeile prefera barbatii cu trasaturi feminine ale fetei, cand acestea sunt in perioada nefertila a lunii si prefera barbatii ce au trasaturi masculine ale fetei, cand acestea sunt in perioada fertila. Astfel, aceiasi femeie poate gasi atragator un barbat in anumite zile, si mai putin atragator in alte zile.
Un corp bine construit – femeile prefera barbatii ce au un corp bine construit (nu chiar exagerat). Femeile prefera barbatii ce au umerii largi si talia ingusta, si fara grasime pe burta. Cel mai bun lucru este ca acest aspect se poate corecta la sala de fitness.
Pometii si maxilarul – femeile prefera barbatii ce au pometii proeminenti, deoarece acestia dau senzatia de masculinitate. Aceasta preferinta se poate schimba insa dupa perioada fertila a lunii, prin care trece femeia.
vocea profunda http://www.descopera.ro/......gator-esti

| neutrino a răspuns:

Ce a faci cu un baiat timid care nu-i in stare sa scoata doua vorbe?
Fetele prefera baietii frumusei, sociabili, isteti si care sunt in stare sa spuna macar ce ii doare!

| sofisis a răspuns:

Prefer sa fie si sociabili si aratosi. Exista si varianta asta, in caz ca nu stiai. tongue

| Monyyyyy a răspuns:

Hei nu i băga în seamă pe toți ăștia cu Alfa lor da sigur LOL.Și eu sunt mai timidă și îmi plac băieții care și ei îs mai timizi dc nu happy. Chiar dacă nu e făt- frumos ce contează, dacă te iubește din toată inimă și nu te inseala are grijă de tine dc ar fi imposibil? Aia Alfa dc as vrea? Să văd cum să bat și ce curvari îs unii și chiar violatori sad. Dar nici un băiat de asta ni mort pe el nu e bine adică ca bunicuhappy Una mai timid la locul lui poate fi și deștept chiar foarte, unii Alfa îs deștepți la prostie nm nu i întrece happy Deci un tip de încredere respectuos, sincer etc. Sper ca te- am ajutat happy

| Coquinne a răspuns:

Nu, nu-mi plac baietii complexati.