| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru toate fetele:
Cum i-ar placea unei fete sa fie cucerita si cum (si ce) nu i-ar placea unei fete sa fie curtata?
Mie chiar imi pasa de parerile fetelor si vreau sa aflu.
Sunteti liberi sa va scrieti parerile fetelor!
Dau FUNDA celui mai frumos raspuns!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DragosNr001 a răspuns:

Depinde de tipul de fata intre ghilimele...
daca e normala, adica nu e prea timida si are peste 10 ani ar trebui intai sa o intrebi ce flori ii plac, sa ii faci complimente, sa mergi cu ea oriunde (aici e cum iti place tie sau ei, unora fete nu le place) sa ii dai floarea ei preferata, gesturi frumoase, mancare ( pentru gurmande rolling on the floor))))) ), sa o faci sa rada, sa te dai pe langa ea, sa ii spui bancuri, sa o aperi, sa vezi ca cine se aporpie de ea sa il faci sa se simta prost ( aici depinde de tipul de fata si cum esti tu, cel putin eu nu sunt asa )
iti spun din propia experienta. Funda te rog? daca mai vrei sfaturi da-mi funda si da-mi pm ca iti mai zic =)
Crede-ma am experienta rolling on the floor))))

7 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Daca e o persoana ingrijita, imi ajunge sa arate ca tine la mine, ca ii pasa de mine, cum stie si cum poate, sa aiba grija de mine, si nu ma refer la nimic material (m-am uitat peste celelalte raspunsuri, deci nu e "cine se scuza se acuza"), sa imi acorde timp. Nu imi plac laudarosii, n-o sa ma cucereasca vreodata, orice ar face.

Răspuns utilizator avertizat
| Deyutza1039 a răspuns:

Mi-ar placea sa fiu cucerita de un baiat care sa indeplineasca urmatoarele conditii:
-sa fie ingrijit
-sa se intereseze de mine
-sa imi faca complimente
Si cam atat!

| catalinaicg a răspuns:

Multe multe complimente, flori, inghetata, plimbari seara, gesturi frumoase.....si foarte mult umorwinking

| Madsss a răspuns:

Mi-ar placea ca acel ''tip'' care ma curteaza sa fie mereu alaturi de mine cu o vorba buna sau un sfat.Atunci cand sunt intr-o perioada proasta el sa ma inveseleasca.Sa ia totul pas cu pas, intr-un mod discret, fara sa arate lumii intregi intentiile sale.

| Jojiza a răspuns:

Pe mine ma cucereste baiatul care e ingrijit, are incredere in el si stie ce face. Ma cucereste baiatul care ma face sa rad, cel care ma face sa ma simt sigura pe mine, ma face sa ma simt ocrotita, imi place ca baiatul respectiv sa fie un gentleman! happy

| Andreeeaa1999 a răspuns:

Pai in primul rand. fetelor le place sa gaseask un bilet amoris de la un admirator secret, le place sa le oferi antentie, le place sa stai mult cu ele, le place cand un baiat le asculta, le plac dulciurile. daca ai putea sa ii iei o cutie de bomboane sau altceva, le plac florile in special trandafiri, le plac filmele siropoase asa ca ai grija! le plac plimbarile lungi cu un baiat vorbond despre ceva dragut!