| Mr* Tweenkle a întrebat:

Buna
Am si eu o intrebare [in special pentru fete dar daca si baietii se pricep accept orice raspuns] :
Cum credeti ca as putea cucerii o fata? Cum ar trebui sa ma port cu ea? Sa fiu romantic, glumetzthinking
Fetelor, cum v-ar placea sa se poarte un baiat cu voi [ mentionez ca fac poezii din cand in cand]
MUltumesc anticipat!big grin

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

In primul rand, cunoaste fata. E foarte bine ca scrii poezi, e chiar ok. Mie una imi place ca prietenul meu sa fie romantic.
Dar sunt unele fete, care nu apreciaza [sau nu le plac poezile]. Asa ca, inainte sa incepeti o relatie, sfatul meu este sa o cunosti foarte bine.

Sa fi amuzant, pe mine asa ma cucerit. Fi amuzant, ascult`o, da`i sfaturi [incearca mai mult de "o sa fie bine".].

Daca ajungeti sa aveti o relatie :
- Caut`o. Dar nu o sufoca.
- Fii fidel.
- Inteleg`o.
- sa-i fi si prieten nu doar iubit.
-Nu te lauda.
-Nu te uita dupa fete cand esti cu ea.
-Fai mici cadouri.
-Nu fi foarte timid, dar nici foarte tupeist. happy

Sper ca te-am ajutat. Mult noroc >big grin

| shtephie a răspuns:

Foarte frumos ca scrii poezii(mai rar asa baiat.), deci ai un prim atuuwinking
Fii romantic...cu cate un trandafir...cu un gest fr.
Fii glumetz...atata timp cat faci glume in limita bunului simtzwinking
Fii mereu ingrijit...happy
Apreciaza persoana iubita...nu o fa sa suferewinking
Succes in dragoste

| sasha a răspuns:

Frate trebuie doar sa fi tu nu trebui sa fi altfel decat esti si sigur o sa cucerestiwinking

| madagascar a răspuns:

Trebuie sa fi natural, daca nu o iubesti nu-i spune, nu o minti, nu incerca sa o cuceresti de la prima intalnire, e de porc, lasa lucrurile sa decurga normal, trebuie sa stii sa ii fi bun prieten, sa o asculti, si apoi sa ii fi iubit, daca relatia se consolideaza si devine serioasa, poti sa incerci poeziorele pe care le scrii, etc. fetele vor sa se comporte un baiat cu ele in functie de stadiul relatiei.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Lasale naibii de poezii. Mie nu-mi place sa mi se compuna poezii.
Mai bine fi atent cu ea, poarta-te frumos cu ea, sa-i fii fidel, iar daca se intampla sa nu fii prea fidel mai bine ii recunosti sau mai bine ii spui dinainte sa afle de undeva. Sa o faci mereu sa isi dea seama ce inseamna pentru tine, dar asta fara sa fii prea siropos. Alint-o cum ii place ei cel mai mult, vorbeste-i frumos, calm. Glumeste cu ea, nu face lucruri dezgustatoare. Sa o intelegi, sa nu razi de ea cand i se intampla ceva jenant. Trebuie sa stii cand sa fii glumet si cand sa fii serios.
Sa nu uiti cand e ziua ei, cand e aniversarea voastra. Sa n-o minti. N-o face sa sufere.
Arata-i exact ceea ce esti, fa-i surprize. Nu te da mare, nu te lauda singur. Nu intoarce capul dupa altele, cel putin nu cand e ea langa tine. big grin

Cam asa mi-ar placea mie sa arate baiatul meu.
Bafta multa.

| JustMe a răspuns:

Ca sa imi placa un baiat trebuie sa fie amunzat, mai tupeist, sa nu fie prea lingusitor si sa nu para disperat si sa fie cat mai simpatic, sa avem subiecte de discutie comune ca sa nu ne plictisim. Mie nu prea imi plac baietii romantici.

| marpey16 a răspuns:

Toate fetele îşi dau seama cât eşti linguşitor. Deci, nu fii prea disperat. O să ai nevoie de ceva timp. Fii tu însăţi. Fetele nu sunt premii. Dacă o să te placă aşa cum eşti, o să fie super. Dacă nu, nu te strofoca prea tare. Nu o să ţină. Când o vezi, fă exact ce simţi că trebuie să faci, fără speech-uri pregătite de acasă. Se vede. Sigur, poeziile impresionează orice fată...:X. Plimbările în parc la amurg şi mai ales naturaleţea. Nu prea se mai găsesc băieţi in ziua de azi cărora să le pese şi de altceva decât de fundul tău... Huh! Şi încă ceva. Nu o pipăi prea tare. E jenant, mai ales la primele întâlniri, care ar trebui să fie romantice. Succes.