| BlackAngel32 a întrebat:

Buna TPU
iubitul meu vrea sa ma schimbe in bine ( sunt geloasa si reactionez foarte agresiv, i-am lasat un mesaj foarte foarte jignitor fara sa aiba vreo vina) dar acum ne-am despartit ca nu a putut sa inghita acele cuvinte jignitoare. mi-e dor de el si nu mai rezist, de o saptamana incerc sa ma impac cu el. nu mai rezist pling intruna si incerc sa ma impac cu el. dati-mi ceva sfaturi va rog sa vad cum fac cu el ca sa ma ierte si sa-l recuceresc
multumesc

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Problema e la tine. El ti-a mai dat o sansa si probabil o sa-ti mai dea. Dar daca tu nu reusesti sa te schimbi si devii tot mai geloasa si mai nervoasa, atunci prietenul tau nu o sa mai vrea sa auda de tine. Sfatul meu e sa te schimbi inainte sa te ierte si sa-l pierzi pentru totdeauna pe el sau pe urmatorii...nimeni nu vrea langa el o persoana geloasa care reactioneaza agresiv pentru orice. Ai grija.

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i ca ai inteles mesajul si ca te-ai schimbat, dar mai ai nevoie si de timp si de ajutorul lui

| BlackAngel32 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Am incercat, dar ma pune la teste sa vada daca chiar este asa, si da a facut asta si nu am trecut testul, tot geloasa si ma roade pe dinauntru

| h3r a răspuns:

Ce i-ai zis?

| BlackAngel32 explică (pentru h3r):

I-am zis ca ma pot schimba, nu a durat o zi si m-a pus la incercare si eram geloasa p lucruri banale, adica vorbea prin mesaje cu un coleg ( am verificat ) si eu am tipat sa-mi arate mesajele

| h3r a răspuns (pentru BlackAngel32):

Dar de ce să te pună la încercare? Ce prostie. Nu trebuie să facă el nimic, ci toate vin de la sine. Dacă e să greșești o vei face și fără să te provoace el.

Spune-i să aibă răbdare!

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Ar trebui sa ii explici de ce ai facut-o. Iar daca il iubesti cu adevarat, o sa faci si imposibilul si nu o sa te dai batuta, luptand in continuare pentru voi.

| NotToday a răspuns:

Mai usor cu vorba si mai mult cu fapta... Dovedeste-i ca te-ai schimbat si ca ai gresit fata de el. Cuvintele nu prea inseamna nimic!

| Nobody35 a răspuns:

Daca reactionezi asa fara motiv, asta nu e gelozie, e obsesie. Din cate am inteles, nu admiti ca el sa comunice cu altcineva in afara de tine ( faza cu mesajele ).
O relatie se bazeaza in principal pe incredere. Unde e increderea pe care o ai in el? Macar ai incredere in el?
Poate el crede ca tu nu ai incredere in el, reactionand mereu asa thinking