| ioanaaa_3599 a întrebat:

Buna TPU.Lamuriti-ma va rog cu ceva.Am o colega care este foarte populara. E uratica fata, cam prostuta, adica daca nu era populara chiar nu era nimic.Si eu sunt mai frumoasa ca ea, nu ca ma laud dar mi-au zis-o multi, chiar si ea, si eu mi-am dat seama.Sunt mai inteligenta ca ea(cred ca oricine este) doar ca nu sunt la fel de populara, bine nu sunt ratata sunt si eu populara dar nu ca ea.Si e un grup de 4 baieti cei mai frumosi din scoala ei is a 8-a si noi a 6-a.Baietii aia se cearta de la ea, toti 4 o plac si sunt ft ft frumosi si destepti toti olimpici si nu stiu de ce o plac pe eastraight face Adica chiar am ajuns ca popularitatea sa conteze pe primul plan?!?! Nu mai conteaza la baieti o fata sa fie draguta isteata sa aiba un comportament Ok, ci doar sa fie populara? Sfaturi va rog, funda.

7 răspunsuri:
| sadlifetobe3 a răspuns:

Din moment ce fata e populara si stie sa intervina in orcee normal ca nu e rusine si multi baieti asta vor. fi si tu ca ea

| evelynne a răspuns:

Nu neaparat ca popularitatea sa fie pe primul plan, dar fiecare are gusturile lui. Nu trebuie' sa-i condamni pe ei ca o plac. Nu numai fizicul conteaza.winkingFiind populara ce castigi? iti zic eu... NIMIC.

| Jambooja a răspuns:

Buna, ioana.
In primul rand atat varsta voastra (cea a fetelor) cat si varsta lor (cea a baietilor) este prea mica pentru a intelege ce este important si ce nu. Popularitatea este importanta pentru unii si mai putin importanta pentru altii, insa asta difera de la individ la individ. Depinde si prin ce moduri a ajuns acea fata populara de toti baietii o cauta, nu ca ar trebui sa te intereseze asta.
Daca pretinzi ca esti inteligenta si frumoasa, atunci stii sigur ca asteptand la locul tau in banca si vazandu-ti de treburile tale si comportandu-te asa cum esti tu in viata de zi cu zi, un baiat dragut te va vedea si te va aborda, in speranta de a fi impreuna cu tine (posibil).
Nu uita ca cel mai important este sa fi naturala si sa nu pari sau sa incerci sa fi ceea ce nu esti. Daca un baiat dragut se va indragosti de tine pentru ceea ce ai vrut tu sa pari, dar nu esti... te asigur ca atunci cand isi va da seama ca erai doar o "iluzie" te va parasi.
Toate cele bune si nu te grabi cu baieti. In curand o sa te caute atat de multi incat nu o sa stii pe care sa il alegi.

| EuCuTine a răspuns:

Poate esti mai frumoas mai desteapta dar cu siguranta nu esti modesta. Te ai gandit sa fii mai modesta? Baieti sunt atrasi de ea ca poate stie sa vb cu ei.Auzi populara laughing) da ce a castigat miss liceu sau a aparut la tv. Modestia asta.

| GenEu a răspuns:

Te-ai gandit ca poate, comportamentul, actiuniile si trasaturile ei fizice le sunt pe plac acelor baieti?
Majoritatea baietilor nu cauta "Frumusetea Intruchipata" ci doar "Acel Ceva".
Daca spui ca este prietena cu tine, spune-i sa incerce sa te introduca in acel grup.
Succes!

| deea98 a răspuns:

Salut!

Eu zic ca cel mai bine e sa-i lasi in pace. Nu stiu sa aprecieze o fata! Probabil ca, colega ta e plina de bani pana in gat, si de aia. Ori, poate e ceva mai dezvoltata fizic si, stii cum sunt baietii...

Si da, din pacate am ajuns sa traim intr-o lume in care popularitate e pe primul loc. Si inca ceva; probabil ca baietii se cearta de la ea fiindca vor sa devina si ei niste asa-zise "vedete" in scoala. Nu le e de ajuns ca sunt draguti si olimpici(cum ai zis tu), ci trebuie sa ajunga si populari. Tragic!

Stiu ca e nasol, ca te simti naspa, dar cel mai bine sa incerci sa nu-i bagi in seama. "Acel" baiat va sosi la momentul potrivit:*.

| gigiro a răspuns:

Nu stiu eu ce intelegi prin acest cuvant "populara". Un artist este "al poporului" atunci cand si-a dedicat intreaga activitate in slujba poporului. Foarte putin dintre ei primesc acest titlu. Tu spui ca e populara, adica e foarte cunoscuta, apreciata, e centrul atentiei? Acesta nu e un merit sau ceva la care sa ravnesti. De ce e bine sa fii populara? Sa te placa toti baietii? Sa fii pe buzele tuturor? Eu cred ca acea domnisoara, stie sa-si prezinte "marfa", stie sa se faca cunoscuta, indiferent daca e buna sau nu, daca e frumoasa sau nu. E un pic de invidie in intrebarea ta, dar nu inteleg de ce.Acei baieti frumosi si destepti, ii dau tarcoale, pentru ca ea prin comportamentul ei, le da de inteles ca ar putea sa fie cu unul dintre ei, e mai "libertina". Ca sa nu mai desfac firul in patru iti dau solutia problemei.Invata sa te prezinzi in lume, cu partile tale cele mai bune.Cand ea face ceva, fa si tu altceva mai cu mot, mai inteligent si frumos, nu ostentativ. Totul trebuie facut cu mult cap, fara sa spui prietenelor ce ai de gand sa faci, sa ramana secretul tau.Baietii se vor linisti cand vor vedea ca tu esti mai desteapta, mai inteligenta, mai frumos imbracata, mai elevata, mai selecta, mai .lady.Invata-te sa te respecti mai mult si nu asculta la gura lumii. baiatul care te iubeste, te va aprecia pentru asta, nu pentru popularitate.