| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU,lichidul preejeculator apare in momentul in care baiatul isi da drumul si inainte sa si des drumul cu cateva milisecunde apare acel lichid? Sau poate iesi oricand in timpul actului sexual.
De exemplu daca un baiat nu a ejaculat deloc in timpul sexului neprotejat dar a simtit ca si da drumul, s-a oprit, a asteptat sa treaca senzatia si a reinceput poate sa fi eliminat preejeculator?
Pun aceasta intrebare fiindca iubitul meu cand si a scos penisul iesise un lichid transparent semi vascos, era preludiu sau preejeculator(am favut sex neprotejat fiindca sunt in a doua zi de menstruatie )

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa faci intotdeauna sex cu protectie pentru ca lichidul preejaculator apare din momentul in care baiatul s-a excitat.
Si tine pana la ejaculare.
Acel lichid transparent si semivascos pe care l-ai vazut, este lichidul preejaculator, apare din momentul aparitiei excitatiei si se opreste la ejaculare.
Protectia e sfanta!

| IoanaMihaela5267 explică (pentru greece12):

Am facut de multe ori neprotejat, sper sa nu raman insarcinata

| greece12 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Prezervativul nu te apara numai de sarcina ci si de orice fel de boala de transmitere sexuala.Foloseste-l intotdeauna, nu te mai juca cu viata si sanatatea ta.
Sa ai grija de tine!♥

| IoanaMihaela5267 explică (pentru greece12):

Mersi de rasp dar daca eram la menstrustie pot ramane? Era prima zi

| greece12 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Nu.
Nu poti ramane, inca nu e format ovulul care te-ar putea duce la o sarcina.
Cauta pe net ce se intampla cu organismul tau zi de zi, ce si cand e perioada de ovulatie sau cand anume este perioada din luna in care riscul de sarcina e foarte ridicat.
Si chiar daca afli totul, tu protejeaza-te!
Intotdeauna!