| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, cand am facut sex cu iubitul meu, dupa ce si-a scos penisul din vagin dupa 5-10 secunde a aparut un lichid transparent si vascos din uretra sa, era sperma sau doar lichidul preejeculator? Tin sa mentionez ca eram la menstruatie

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi intelept sa nu va mai apucati de facut sex daca nu stiti ce si cum...Nu e deloc de joaca.

| 4evergentleman a răspuns:

A doua varianta, don't ne afraid

| GeorgeCazan a răspuns:

Ce cantitate? Cât timp, etc.
Ejacularea înseamnă 12-15 contracții puternice ale penisului si aruncarea "exploziva" a spermei vreo câteva secunde.
Dacă nu a fost așa, e lichid preejaculator. Lichidul preejaculator nu iese exploziv.

Eu unul efectiv nu înțeleg de unde vin întrebările astea. Vă apucați sa faceți sex și apoi vă apuca disperarea că a fost, că nu a fost, etc.
Răspuns simplu: prezervativ.
Folosiți-l cu încredere.

Și mai e ceva. Ai făcut sex neprotejat la menstruație. Mare grijă ca poți avea altfel de probleme.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru GeorgeCazan):

Enu au fost contractii deloc puternice pur si simplu a iesit putin cate putin un lichid transparent si usor vascos

| Mitzupitzu a răspuns:

'' era sperma sau doar lichidul preejeculator?'' Poate fi orice. Inclusiv o boala venerica.