| SweetChildOAxls a întrebat:

TPU! cam acum o saptamana am vorbit pentru prima data pe facebook cu un baiat din clasa alaturata pe care nu il cunosteam oficial. am discutat despre scoala si am vorbit cam jumatate de ora... atunci i-am spus ca am avut teza la istorie, cee ce a tinut minte cand am vorbit pentru a doua oara. a dua oara am vorbit cam dupa vreo 5 zile si am discutat mai mult despre serialele noastre preferate, care sunt aceleasi. atunci a pus si el mai multe intrebari si as putea spune ca e foarte de treaba. ultimele lui cuvinte din acea cunversatie erau ceva de genu "mai vorbim si alta data". ma gandeam ca, pentru a ma cunoaste mai bine, ar fi ideal sa vorbim si fata in fata insa el e mai timid de felul lui si iese din clasa doat pentru a se duce la laboratoare si uneori mai iese afara cu prietenii lui si stau pe banca. aveti vreo idee de ce as putea sa ii spun ca sa ne intalnim si fata in fata? whistling multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Citesc postarea ta, Denisa, si ma gandesc ca baiatul e foarte timid si la primii lui pasi in lumea flirtului...happy
Ca sa vorbeasca cu tine la o distanta de 5 zile,ai fi putut intelege doua lucruri,ori nu te place prea mult,ori e foarte timid si are nevoie de timp ca sa "digere" intreaga voastra discutie si sa gaseasca curajul sa ti se adreseze din nou.
Si daca la scoala iese numai cu cativa prieteni si o face rar,te asigur ca avem de-a face cu un mare timid.
Te place,dar nu indrazneste mai mult!
Asa ca,nu e cazul sa incerci nimic live.
Lasa-l sa te abordeze el,in ritmul lui,nu-i strica tempo-ul,si vei vedea ca incet,incet se va familiariza cu tine si se vor indesi discutiile intre voi,pana vor ajunge zilnice.
Abia atunci,ai putea sa amintesti in treacat ca l-ai vazut si ti-a venit sa-l saluti,sau ce dragut ar fi sa iesiti vreodata la o plimbare,dar nu mai devreme.
Cum e timid,l-ai putea speria,el abia a indraznit sa te abordeze virtual,in momentul de fata e total lipsit de curajul sa te priveasca in ochi,e prea mult din punctul lui de vedere.
Ai rabdare si incearca sa-i pastrezi interesul viu,nu-i spune TOT,si respecta-i ritmul.
Altfel,risti sa-l sperii si sa se inchida in el,ca un melc in cochilie si va trece mult timp sa-si revina,ai rabdare!
Daca totusi tii neaparat sa-l vezi balbaindu-se pierdut,inrosindu-se si pierzandu-si vocea,te poti duce la el,la scoala,pur si simplu, poti ruga o prietena comuna sa va faca "cunostinta" oficial.
Dar ar fi o violare a spatiului lui de siguranta, o gafa si dupa asta, nici sa te vada n-o sa mai vrea.
Stii, cu rabdarea treci si marea, asa ca nu te grabi!happy

| Rebe97 a răspuns:

Poi cand il vezi du - te si vorbeste cu el... Ce atata ramtamtam si pretexte stupide! Cu tupeu!

| FeraruAndreea a răspuns:

Pai incearca cu o plimbare pe undeva pe jos singuri sau sa mergeti acasa impreuna chiar daca unul dintre voi trebuie sa ocolasca (in acest caz tu ar trebui sa fii aceea)
Sper ca eam ajutat funda?!?!? big grin