| Denisaasterix a întrebat:

LUNI seara vorbeam la telefon cu iubitul meu cand deodata s-a gandit sa-mi ceara parolele de la fb si mess si eu la inceput am refuzat deoarece consider ca nu are incredere in mine, apoi i-am dat-o pe cea de la fb, pe cea de la mess i-am spus ca i-o dau a2-a zis pentru ca el nu imi daduse mie niciuna. Mi-a inchis telefonul de 3 ori, tot eu l-am sunat si pana la urma l-am lasat in pace. Dar mi-a spus ca am ceva de ascuns si ca cel mai mult il deranjeaza ca fostului i-am dat-o (asta i-am spus-o eu fara sa vreau, cu ceva timp in urma). Mentionez ca mai era suparat pe mine deoarece eu am vorbit cu amici pe mess si chiar si cu fotul (poate asta e greseala mea) dar ii spuneam tot ce am vb ii citeam tot pentru a nu se supara.L-am mai sunat ieri de 3 ori dar nu mi-a raspuns sunt sigura ca e ceva din orgoliu.
Cum as putea sa-l fac sa ma ierte,sa-i trimit un mesaj cv, sa-l sun ca numar necunoscut, poate asa ar rasplaughing Oricum tin la el si nu vreau sa fie suparat pe mine sad Ce sa fac?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu înţeleg de unde această modă de a face schimb de parole între prieteni/iubiţi.

Renunţă la acest obicei şi nu uita că fiecare are dreptul la intimitate, inclusiv tu; nu renunţa la acest drept şi fă-te respectată! Îi convine - bine, nu - pusi şi pa.

| LeontinAndrei a răspuns:

Niciodata sa nu dai parolele nimanui. Daca el nu are incredere in tine atunci nu se merita sa continuati. Mai bine il lasi in pace si iti vezi de viata ta.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Era corect sa iti dea si el parolele,nu? Nu cred ca el nu a vorbit cu nicio fata,asa ca nu iti fa griji. Orgoliul baietilor e mare, si nu ai ce face sa te ierte, asa ca lasa-l putin in pace, sa se gandeasca daca e bine sa reactioneze asa. Nu il cauta tu, o sa ii arati ca poate face ce vrea din tine.

| plasticsmile a răspuns:

Daca el are incredere in tine nu iti cere parolele de la retelele de socializare, nu este un lucru normal si mai ales tu sa stai sa te milogesti de el si sa cedezi oferindu-i parolele tale.Gresit este o mara gafa...lasa-l in pace ca daca te iubeste se intoarce la tine si inca un lucru daca tu vorbesti cu fostul este deranjant oricum chiar daca ii arati lui conversatiile am trecut si eu prin asta, daca ai incheiat o relatie cu el lasati loc de buna ziua si atat.

| BlackheartQueen a răspuns:

Dar pentru ce sa te ierte? Ca se poarta ca un copil de gradinita? Nu inteleg de ce i-ai dat parola. Nu ai ce sa faci, oricum nu raspune. Suni cu necunoscut si iti inchide. Crezi ca nu vede ca l-ai sunat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica sa te ierte? Rau ai facut ca ai dat parolele si lui si fostului. Nu are incredere in tine pa pa, gasesti altul care sa iti respecte intimitatea si sa nu te controleze la fiecare miscare ca nu esti slava lui

| neutrino a răspuns:

Bun baiat, si bun si destept. Pastreaza-l!

| fuzzer a răspuns:

Ce să faci? Îți dau eu o funie, și găsim un copac numai bun.

Ce disperati asa măi? Îi va trece lui pana la urmă, totuși e vorba de intimitate.Deja te vezi măritată cu el, de are un efect așa letal asupra ta?!
Nu e bine, ca fata să insiste atat, mai ales dacă varsta ta variaza intre 12-15 ani.Vei fi considerată o c..., cunoști cuvantul.Liniștește-te!

| michelia a răspuns:

Draga mea, unele lectii trebuie tinute minte toata viata si una dintre ele este ca fiecare are dreptul la intimitate!
Dupa 20 de ani de casnicie sotul meu nici acum nu-mi umbla in poseta, chiar daca ii spun eu ca are voie. Despre parole nici nu se pune problema, desi nu e nimic de ascuns nicaieri!
Ai o optica complet gresita in privinta increderii si fidelitatii.
Exact in momentul asta iti schimbi toate parolele de la FB, mess etc si le tii DOAR pentru tine!
El nu are de ce sa te ierte. Tu ai fost imatura sa oferi ce nu se ofera iar el se crede buricul pamintului si crede ca are toate drepturile in ceea ce te priveste.
Pastreaza-ti demnitatea si o sa ai o relatie mult mai buna. Cu el sau cu altcineva.

| sayWhaaat a răspuns:

In primul rand el a avut o reactie normala, deoarece fostului i-ai dat parola, iar lui nu. El a inteles din asta ca ai tinut mai mult la fostul decat tii la el acum, si mi se pare normal. Faptul ca o arzi cu multi baieti,amici cum ii numesti tu, de asemenea l-a lovit in orgoliu, mai ales daca e o fire mai geloasa si posesiva.
Deci, ce consider eu ca tu trebuie sa faci de acum incolo, nu numai in relatia asta, ci si in viitoarele, e ca atunci cand ai un iubit, s-a cam rupi prieteniile cu alti baieti, pentru ca tu nu oi fi interesata de ei, dar multi dintre ei se viseaza in pat cu tine, si nu ai de unde stii ce simt ei pentru tine.
Acum vorbeste cu el, spune-i ca ceilalti baieti, inclusiv fostul, sunt doar amici, dovedeste-i asta lasandu-l sa se uite in arhiva ta de mess si facebook, ca mai apoi sa schimbi parola, si sa ii si spui asta, asta sigur ii va castiga increderea. Inca ceva, nu-l mai suna, du-te la el acasa, eventual si cu un mic cadou (daca tii mult la el).
Va trebui sa lasi de la tine pana va impacati, insa apoi ai grija sa nu ajungi sa depinzi de el, pastreaza-ti independenta si demnitatea si mai lasa-l si pe el sa te caute pe tine.
Mult noroc si sper sa va impacati!

| Xenia16 a răspuns:

Ar trebui sa aiba incredere, cere-i si tu parola si intreaba-l si tu daca are el ceva de ascuns.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Tu nu ai gresit cu nimic. Ce pana la urma e viata ta tu decizi cu cine vorbesti. NU esti sclava lui. Nu trebuia sa-i dai parolele pentru ca asa poate sa isi bata joc de tine. Nu il mai suna iar daca te suna el inchide. Nu il mai baga in seama pentru ca asa o sa vada ca esti ca un catelus dupa el. Fi desteapta. Nu te pune la mintea lui ca nu ai lift sa coborilaughinglaughinglaughing) daca ma intelegi ce vreau sa spun.laughing SUCCES

| Actaar a răspuns:

Mai repede cum sa il ierti tu pe el.
Fb si mess sunt lucruri private, nu le imparti nu nimeni.
Am mai vazut asta cu impartitul parolelor in relatii si mi se pare el mai stupid lucru.
E ca si cum eu sunt cu o fata si ii cer CNP-ul sau parola de la cardul de credit.
E dubios si sunt detalii de securitate.

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Dupa parerea mea, el ar trebui sa isi ceara scuze. Nu ai facut bine ca i-ai dat parola fostului, dar s-a intamplat. Si nimeni nu are dreptul sa te hartuiasca pentru parola de pe site-urile sociale. O fi prietenul tau, dar cine stie ce ganduri ascunse poate avea.

| Bubulina08 a răspuns:

Lasa-l ca tot el te baga in seama nu mai incerca...