| darkvalentine a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu din iunie la inceput si nu am vorbit o buna bucata de timp. Ne-am despartit din cauza orgoliului ( si eu si el suntem doua persoane foarte orgolioase). Am inceput sa vorbim iar prin septembrie la sfarsit. Chiar vorbim foarte mult si ne intelegem. Am ajuns sa discutam despre sentimente. Eu. din cauza ca la sfarsit mi-a spus ca nu m-a iubit niciodata (desi, imi spunea de multe ori ca ma iubeste si chiar imi arata asta), i-am zis ca am trecut peste rapid (orgoliu.) si apoi si el mi-a spus ca a trecut foarte foarte rapid. Eu una nu-l cred. Ma cauta, imi trimite mesaje foarte dragute, mereu ma surprinde cu ceva, e mult mai diferit decat in trecut. Dupa parerea mea... vrea sa para el altfel decat ii, doar ca sa nu isi arate sentimentele. Nu vrea ca el sa se lase mai prejos. Intrebarea mea ar fi: daca un fost prieten ar fi indiferent, te-ar mai cauta? S-ar comporta prea frumos cu tine? Posibilitatea de a vorbi face 2 face e aproape imposibila din cauza ca a plecat la facultate in alt oras (insa vine o data la 3 saptamani.)

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Părerea mea sinceră (și probabil nepopulară) este că e un pămpălău.
De ce?
Păi cum, tu îl trimiți la plimbare și el încă își mai pierde timpul cu tine?! Mare greșeală din partea lui.

În fine, trecând peste asta, dacă-ți mai pasă de el - du-te tu spre el (că tu ai greșit și l-ai trimis la plimbare). Dacă nu, nu-i mai pierde timpul aiurea și zi-i să se reorienteze.

| darkvalentine explică (pentru kongeriket):

Kongeriket, de fapt ideea de despartire a avut-o el, nu eu. Sa fiu sincera, am cam gresit...

| kongeriket a răspuns (pentru darkvalentine):

Atunci cu-atât mai mult n-ar trebuie să-ți irosești timpul.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ar fi indiferent normal ca nu te-ar mai cauta, eu zic ca inca tine mult la tine

| onasis1961 a răspuns:

Dacă e orgolios cum spui, poate are o strategie. Dacă nu a-ţi făcut sex până acum, mai mult că asta urmăreşte.Are orgoliu de mascul feroce ne satisfăcut! Să fii iubită la maxim! Şi să ai grijă să nu iei ţeapă!

| darkvalentine explică (pentru onasis1961):

Onasis1961, ceea ce mi-ai spus tu m-a pus pe ganduri. Daca inainte nu credeam ca umbla numai dupa sex, acum dupa schimbarea asta brusca tiind sa cred ca poate fi asta motivul. Nu ne-am culcat deci, e o idee din ceea ce spui tu.

| MegaChrysos a răspuns:

Da. Interesanta povestea ta. Poate ca el te iubeste, si inca mult, daca face el toate astea pentru tine. Ai face bine sa ii oferi si mai multa atentie si cine stiesmug Iti doresc multa bafta:*