| annasuper3000 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit luna trecuta, din cauza posesivitatii mele. In urma cu o saptamana, am inceput sa vorbim din nou, el fiind cel care a facut primii pasi. Am vorbit zilnic, el ma cauta. Weekendul acesta m-a rugat sa dorm la el intrucat era singur, s-a comportat normal, la fel ca inainte de despartire, am stat numai imbratisati, au fost multe gesturi dragute venite din partea lui. Insa a spus ca nu vrea nicio relatie in momentul de fata. Sunt complet confuza si data peste cap. Nu-mi doresc nimic mai mult decat o impacare. Partea buna e ca am realizat ca inca are sentimente pentru mine, partea proasta e ca nu suntem impreuna dupa cele petrecute. Sa mai sper?

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, daca s-a intors la tine dupa ce v-ati despartit, inseamna ca te iubeste baiatul. Daca a facut gesturi dragute si ati dormit imbratisati, i-a fost dor de tine. Dar nu vrea sa se impace cu tine din cauza posesivitatii tale. Daca esti mai lejera cu el, nu il freci la cap cu telefoane si il lasi sa iasa cu prietenii, o sa se impace cu tine.

6 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
O urma de speranta tot va ramane, indiferent ce sfaturi vei primi aici. In mod normal as spune sa nu mai astepti pentru ca deja ti-a spus ca nu vrea o relatie dar poate e confuz si nu stie inca ce sa faca. Mai lasa-l o perioada, apoi poarta o discutie cu el.

| mat31new a răspuns:

Daca a zis ca nu vrea relatie dar se comporta ca si cum ati fi impreuna, inseamna ca vrea sa para mai autoritar asa ca fa ce zice el dar pune-i o bariera ca sa nu mearga prea departe.

| h3r a răspuns:

Dacă te iubea acele zile îl făcea să-și schimbe părerea.
Deci...nu mai spera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spera! dar renunta la prostul obicei, gelozia

| Smile4free a răspuns:

Salut. Parerea mea: CrEd ca ar trebui sa mai speri deoarece daca erati despartiti si el se purta ca si cum nu ati fi inseamna ca te iubeste si ii e dor de tine parerea inca odata. Sper ca sa va impacati si sa va fie la amandoi bine. Succes :*

| May2000 a răspuns:

Draga mea sunt sigura ca se va intoarece daca te iubeste! El inca te mai iubeste dar ii e frica sa-ti spuna! Sfatul meu este sa continui sa faceti ceea ce va place