| MishikiCrisy a întrebat:

Ma enerveaza faptul ca generatiile devin din ce in ce mai proaste prin faptul ca unii copii isi incep viata sexuala mai devreme decat trebuie.
Am vazut in multe cazuri unii care vor sa faca sex de la 14 sau chiar 13 ori 12 ani! Si ma apuca dracii cand vad cat de prosti sunt. Intrebarea mea este ce putem face ca sa mai oprim din prostia asta? Nu pot sa astepte si ei pana la macar 17 ani?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar tu ce faci ca să-i ajuți în afară că-i ataci cu vorbe jignitoare?
Pa, pa.

| MishikiCrisy explică (pentru Legiuitoarea):

N-am spus ca fac asta. La aia care is mai de treaba incer sa le explic ca nu e bine ce facc si care sunt consecintele.

| DNSK a răspuns:

Uau, atata timp cat au internetul la indemana, un iphone in buzunar, si libertatea parintilor, nu facem nimic. degeaba parintii pe unii incearca sa-i mai tina in frau, vad la altii ce au parintii plecati, sau cu serviciuri importante, sau pur si simplu nu se intereseaza de ei, si asta-i. nu ai cum sa mai faci ceva. ei in loc sa-si faca temele la fizica si mate in timpul orelor de sport, ca tot nu-l fac, ei se ...in clasa pe banca. atunci ce mai poti tu cere de la generatiile ce vin? ce? nimic nu mai la fel ca acum 10-15 ani. da nimic. nici mancarea, nici desenele animate, nici anturajul, au aparut telefoanele, internetul, surse de informatie cu kilogramele. nu ai ce face. mergem in jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lipsa de educaţie sexuală îşi spune cuvântul,ce să mai!
Acasă nu se face educaţie,în şcoli nu!
Tinerii ăştia din ziua de azi sunt foarte rebeli, oricât te-ai strădui să-i înveţi ceva înspre bine, le intră pe o ureche şi le iese pe cealaltă, deci n-ai cu cine, nu ascultă!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza. Dar uite ce solutie universala ni se propune noua, astora, mai cu toate tiglele pe casa.

http://www.youtube.com/watch?v=z9pD_UK6vGU

Cel mai bine e sa fim indiferenti. Prostia nu merita atentie!

| Raiiiisa a răspuns:

Nu inteleg de ce, faptul ca unii isi incep viata sexuala prea devreme, reprezinta pentru tine un stres atat de mare si un motiv in plus de nervi.
Fiecare face ce vrea cu viata lui si cu care are intre picioare. Unii nici nu stiu ce insemna si ce implica, dar curiozitatea este prea mare si nu cred ca au avut macar o data o discutie cu parintii, pe tema asta.Si nu stiu cum crezi ca ai putea tu sau oricare altul sa opreasca acest fenomen.Fiecare platim pentru greselile noaste si atata timp cat tu esti constienta si faci diferenta dintre bine si rau, stii care este varsta potrivita la care sa-ti incepi viata sexuala, nu inteleg care e problema in ceea ce privste viata sexuala a altora.

| Keith a răspuns:

Mai fu o intrebare de genul "Un baiat a facut sex cu sora lui.Voi ce credeti", si categoric numai copii mici de 12-13 ani puteau sa faca asa ceva,sincer nu incerca sa iti mai bati capul pentru ca nu se poate schimba nimic,asta este generatia,si nu putem sa schimbam nimic,este numai vina parintilor care nu isi supravegheaza copii si care nu sunt atenti la schimbarile lor de comportament, este si vina anturajului si normal ca acum copii din ziua de astazi au internet, au i-paduri si nu ii mai intereseaza sa isi traiasca copilaria afara sa se joace sotron, acum jocurile lor sunt jocurile pe calculator, la ce te poti astepta?

| Disharmony a răspuns:

De asta nu-ţi poţi trăi viaţa în linişte şi pace? Din cauza adolescenţilor de 13-14 ani care fac sex? O fac pe riscul lor. Nu văd de ce ar trebui să te agiţi ca o găină, că oricum nu rezolvi nimic.

| LovellyAngel a răspuns:

Bighidan, si tu ai 14-15 ani, imediat ajungi si tu ca ei. Ca sa vorbesti de altii, depaseste varsta astawinking.

| MishikiCrisy explică (pentru LovellyAngel):

Pai eu nici nu ma gandesc sa ajung ca ei. Tu sti macar ce vorbesti?

| LovellyAngel a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Stii*. Ca tot comentezi de altii...

| Havok83 a răspuns:

Aici depinde de mentalitea fiecaruia altul vrea sa o faca mai repede mai mult din curiozitate(oricare dintre ei e curios) si problema ca se uita la tot felul filme etc. care ii face mai curiosi sa faca practica.O rezolvare nu cred ca ar fi doar sa se retraga acele filme de pe net si TV.Te pup!

| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Ba da dar i influeteaza cineva gresit si cad prada acestor vicii plus internetul, TV-ul si lista mai poate continua...

| mariumarius a răspuns:

I-as inpusca pe parinti ca ii fac si dupa ii lasa...cu domnu inainte..deaia ajung asa...

| Mihai_Alexandru_Anca_1957 a răspuns:

Deci problema este la mass-media (TV - internet) ofera minorilor informatii pentru adultii si copii sunt fraieriti si isi fac relatii pe net cu fete sau baieti din oras natal si se intalnesc si fac... da problema e la mass media care nu o mai intereseaza de publicul care urmareste si Consiliul National al Audiovizualului nu poate sa se ocupe de toate cazurile in parte