| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

De ce generatiile devin din ce in ce mai proaste?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parintii zic: daca eu am dus-o greu, macar copilul meu sa o duca mai bine. De aici o multime de inlesniri pentru "puisor". "Puisorul" crede ca i se cuvine totul si gata. O vorba veche spune ca inteligenta este in cantitate limitata si populatia in crestere. E o gluma dar are si o parte de adevar.

| LPCTSTR a răspuns:

Te referi la generațiile de țigani?
I agree, și eu mă întrebam același lucru odată.

| FaraNume1245 a răspuns:

Întreabă-ți bunicii cât de bine au dus-o. Generațiile tinere nu devin mai proaste.

| Osana254 a răspuns:

Din lipsa de interes,a educatiei, a parintilor mult prea tineri, exemple proaste, tehnologie, mass media

| denisTiky a răspuns (pentru Osana254):

Ti-as da funda daca as putea

| fyndtnydt7u a răspuns:

Știu ce spui. În spatele blocului meu se întâlnesc niște puști. De la geam îi aud cum înjură, cum fac planuri să întărâte moșii de pe acolo, cum să fure și niciunul dintre ei nu are peste 12 ani. În primul rând, vina este a părinților. Educația pe care ei o oferă formează copilul. În ultimul timp a apărut un nou tip de muzică. Pentru mine pare o mizerie ordinară, dar ei am auzit că le cântă întruna. Vorbesc de ăștia gen Șatra Benz, 5Gang ("trupa" asta înțelesesem că e făcută la mișto) și mai știu eu cine. Oricum lumea e pe sfârșite, nu prea ai de ce să îți faci griji în privința noilor generații pentru că oricum murim în vreo 100 de ani.

| Ivonne02 a răspuns:

Viitoarele generații pot fi caracterizate in orice mod, numai proaste nu. Dacă sunt judecate după un anume tipar de generațiile vechi, s-ar putea sa existe doar "greșite".

| Albu_Alexandru_2000 a răspuns:

Generatile nu sunt mai proaste, sunt multi oameni de succes din generatii tinere, te uiti unde nu trebuie, daca generatile ar fi din ce in ce mai proaste lumea nu ar mai evolua asa cum o facem acum

| Uvox a răspuns (pentru Albu_Alexandru_2000):

Da, cred cam acelasi lucru. Dar nu pot sa remarc ca parca a scazut mult nivelul mediu. În generația mea parca nu erau atat de multi semi-analfabeti. Poate ma înșel, sper sa ma înșel.

| denisTiky a răspuns (pentru Albu_Alexandru_2000):

Evoluam din cauza oamenilor inteligenti care au mai ramas, cand ei o sa dispara o sa devenim niste primitivi ca nu o sa mai fie asa multi interesati sa munceasca si sa gandeasca cum au facut-o pana acum. Sau poate o sa ramana in urma inteligentilor roboti care o sa le tina locul si sa creeze ei tehnologie in continuare