| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Denisa si am 19 ani. Pe 19 Mai am fost la prietenul meu cu care sunt de 1 an si 8 luni. In seara aceea m-am culcat cu el. eu fiind virgina. nu ne-am protejat ( cea mai mare prostie ) In schimb el si-a dat drumul in mine. Pe data de 27 mai trebuia sa-mi vina menstruatia, mi-a venit pe 28 mai. Ma tinut 5-6 zile ( ca de obicei) dar in cantitati mai mici decat de obicei. De vreo 2 zile am crampe la stomac.straight face Oare a fost ciclu peste sarcina? Pot fi insarcinata? Va rog un raspunss sad Multumesc.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi insarcinata, desi era o perioada cu fertilitate scazuta. Iar menstruatia pare una reala, nu peste sarcina. Totusi, exista sanse serioase sa fii insarcinata, deci du-te la un ginecolog zilele astea.

| lolly a răspuns:

Nu avem de unde sa stim, cum nu stii nici tu! Doar un ginecolog iti poate spune cu precizie! Nu mai sta pe ganduri, du-te!

| fabiola a răspuns:

Putin probabil, iar crampele la stomac nu au legatura cu sarcina! Un test de sarcina iti va elucida presupunerile iar folosirea prezervativului de acum in colo, toate temerile!

| harciog a răspuns:

Ma,voi astea tinere care v-o trageti prima data sinteti foarte bune de prasila.Ramineti imediat. Taie-o repede la ginecolog sa afli si. daca da si sinteti majori, hotariti naibii amindoi ce-o sa facaeti.Succes.

| mona a răspuns:

Poti afla asta daca ti faci un test de sarcina, dar nu cred ca esti insarcinata[parerea mea]

| Azµre a răspuns:

Pune mana si fa un test de sarcina daca esti gravida iti va arata daca nu, zambeste si du-te la ginecolog ca ai o alta problema.

| Dianaㄨ a răspuns:

Fa un test de sarcina, dar...din punctul meu de vedere, daca si-a dat drumul in tine deja sunt sanse mari sa fii insarcinata. Ai grija.

| SmRpT a răspuns:

Be Happy!happy...

| anonima3389 a răspuns:

Menstruatia peste sarcina este ffffff rara, cel mai probabil nu esti insarcinata, dar nu stiu de ce ai acceptat sa isi dea drumul in tine si sa o faceti si neprotejat.

| k1fighter a răspuns:

Fa un test de sarcina. Daca esti insarcinata si vrei sa scapi de copil, poti, foarte simplu, sa il pui pe ala care te-a babardit sa-ti dea doi pumni in stomac si gata copiluuulaughing)))Dar dupa asta o sa arzi in iad straight face

| Covache_Razvan_1981 a răspuns:

Eu zic ca ai sanse 70% sa fi insarcinata, dar pana la urma zambeste probabil o sa ai un copil happy.

| Creaatzaa a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata din moment ce ti.a venit menstruatia.

| myandmy a răspuns:

Si daca il ai sa il tii sanatos

| Elena1510 a răspuns:

Mai bine faci un test..si scapi de grija.

| Vant_Ovidiu_1989 a răspuns:

Ce sarcina mai fata, nu ai nimic, calm