| Laurra05 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat, va rog? sa va spun despre ce e vorba.am un coleg de facultate de care sunt indragostita.cred ca si el ma place dar nu mi-a spus-o niciodata, iar zilele trecute m-a invitat sa petrec revelionul cu el si cu prietenii lui la munte. Le-am spus si parintilor mei despre asta, dar nu vor sa ma lase pe motiv ca nu este iubitul meu, imi este doar coleg si o sa ma simt in plus acolo.eu acum nu stiu ce sa fac, sa-i ascult pe ai mei sau sa ma duc cu el si gasca lui la munte?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Parintii tai ar fi trebuit sa fie bucurosi ca vrei sa faci revelionul cu colegii tai,asa se creeaza prietenii care pot tine o viata!
In alta ordine de idei,daca te-a invitat este cel mai bun semn,el a facut primul pas,incearca sa se apropie de tine!
Asa ca,ar trebui sa te duci,vei avea ocazia sa-l cunosti mai bine,sa-i vorbesti,sa fiti mai aproape unul de celalalt.
Foarte posibil,daca te duci, noul an sa-ti aduca si o noua iubire, nu crezi?
Mult noroc!

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Ar trebui sa te inteleaga mai ales daca iti place de el, e un inceput sigur ai sa te apropii de el! Acolo va ve-ti descoperi sigur iar tu cu farmecul tau sigur ai sa te impui in fata lui! Acum ai prilejul sa va apropiati! Eu iti tin pumnii si poate ca parintii tai te vor intelege! Si fiul meu e student si te inteleg! Multa bafta!

| claus a răspuns:

Hai cu mine la munte, da-i incolo pe toti. pe bune.

| vladmR a răspuns:

Doar tu singura acolo intre aia e cam nasol laughingdaca mai merg si alte fete, sa zicem ca ti-ar fi mai ok

| Laurra05 explică (pentru vladmR):

Pai o sa mai vina si alte fete, n=o sa fiu singura fata.happy

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

FAto, daca vrei sa fii cu el atunci du-te la munte cu elwinking.

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Fato, daca vrei sa fii cu el atunci du-te la munte cu elwinking.