| Michaela89 a întrebat:

Sa zicem ca am 18 ani si vreau sa imi petrec revelionul cu iubitul. Este deplasat? Ce le-as putea spune parintilor ca sa ma lase?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un gest frumos ar fi ca baiatul sa vina sa le ceara voie lor!
In felul asta ii va impresiona si nu vor avea ce sa spuna, decat sa accepte.
Doar invita-l la voi acasa si anunta-ti parintii din timp de sosirea lui.
La mine a functionat!happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Le-ai putea motiva in primul rand faptul ca esti majora si de asemenea ca esti constienta si absolut sigura si convinsa de comportamentul tau si cel de urmat. Succes!

| neutrino a răspuns:

Adevarul! La 18 ani adevarul nu poate fi deplasat.

| SasNetRomania a răspuns:

In primul rand 18 ani e doar o cifra. daca ai 18 ani asta nu inseamna ca poti face ce vrei si sa iti superi parintii. cat timp stai la ei, ei decid nu tu! voi generatia Facebook nici la 25 ani nu sunteti "majori".

La 18 ani nu cred ca exista o relatie serioasa probabil asa considera si ai tai, decat sa mergi cu el mai bine te petreci in familie. Acum depinde si de parinti daca sunt mai deschisi la minte te pot lasa, daca si acel baiat e ok...sa nu fie vreun cocalar, vreun prost fara scoala...sau dala salbatic robotel care sta non stop in casa.
Incearca sa ii convigi pe ai tai mergand mai des cu el acasa la tine iar el sa fie comunicativ.  cam asta e primul pas.

Ai grija si ce anturaje ai. daca sunt copiii tinuti in lesa si cand scapa de parinti fac ca toti dracii si se imbata, mai bine renunta.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Cred ca cel mai bine ar fi sa le spui adevarul. Daca vor accepta, vei face revelionul cu iubitul tau. Daca nu vor accepta, vei face revelionul cu parintii tai.
Pa!

| AnaPug a răspuns:

Nu e deplasat deloc. Dar câți ani ai? Dacă ai peste 16 e bine. Le poți spune ca vrei sa il petreci cu prietenii tai ca e mare party sau, dacă ai un grup de prieteni buni, poți sa faci cu ei o petrecere la care sa vina si iubitul tău si iubiții si iubitele prietenilor tai. Sau poți sa la spui pur si simplu ca ai si tu o vârsta si ca nu trebuie sa petreci orice "sărbătoare " cu ei ( dar continua sa le spui ca e o petrecere )
Sper ca te am ajutat
PS Fratele meu nu a mai facut revelionul cu noi de la 15 sau 16 ani