| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati daca am postat gresit, am o problema urgenta si va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri sa ma mai linistesc. Am 17 ani iar iubita mea are 16 ani. Am intretinut relatii sexuale, si cineva nea aflat si acum respectivul vrea sa ne faca rau spunandu-i tatalui iubitei mele. Ma poate baga la corupere de minori tatal iubitei mele daca iubita mea a facut-o de bunavoie si tine cu mine? Urgent! Multumesc!

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu, deoarece inca nici tu nu esti major.

| DebbieVonBelial a răspuns:

Nu esti major cu "acte in regula" deci nu te-ar putea baga la corupere plus ca de acum se considera ca dupa varsta de 16 ani ai discernamant, in concluzie poti face puscarie, si cum amandoi sunteti peste varsta de 16 ani nu e nimic, in orice caz, fa-l pe ala sa taca ca mai tare iti rupe gatul tatal ei decat politialaughing. Glumesc, dar oricum o sa iasa cam aiurea daca afla parintii fetei. Un mod mai simplu si fara certuri ar fi ca ea sa ii ia cu binisorul pe parintii ei zicadu-le adevarul... e la alegerea voastrahappy Sper ca te ajuta raspunsul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are cum sa te bage la corupere de minori cand si tu esti minor si de ce va laudati in gura mare ca vo trageti daca stii ca sunt probleme de genul?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Stai liniştit că dacă fata are 16 ani împliniţi, atunci poate "consimţi" la actul sexual - deci, nu-i cazul de "corupere de minore"!

Dar TREBUIE neapărat ca fata să ţină cu tine, să CONFIRME că a fost de acord să faceţi dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la 18 ani sunteti minori. Deci cam da.

| Loser8299 a răspuns (pentru anonim_4396):

Amandoi sunt minori desteptule...

| anonim_4396 explică (pentru Loser8299):

Aai citit bine inainte sa vorbesti cu mine?

| anonim_4396 explică (pentru Loser8299):

Ai citit bine inainte sa vorbesti cu mine?

| Loser8299 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai 18, probabil nu. Asta totusi nu te fereste de scandal.

| Anxiousy a răspuns:

Nu ca nu ai 18 ani laughing

| CatalinutzAch a răspuns:

Ascultama daca fata tine la tine si isi da acordu ca a facut-o de bunavoie atunci tatal ei chiar daca ar apela la coruperea de minori nu poate daca prietena ta da acord de buna voie prin declaratie si acea persoana ar trebui sa nu se bage ca in form si la urma urmei nu e treaba ei/lui si exista un dumnezeu sus si nimic nu ramane nepedepsitwinking funda?

| suoaree a răspuns:

Daca ea spune ca a facut`o de placere. nu vad nicio problemawinking

| androschi a răspuns:

Tatal meu e procuror l-am intebat si dac fata va spune ca nu a fcaut dragoste cu sila sau ai violato atunci nu e nici o problema