| xXAnonymaxX a întrebat:

Hei! Azi as dori sa imi dati cateva sfaturi despre ce sa fac in privinta relatiei mele.In fine o sa v-o spun:

Intr-o seara uitandu-ma pe laptop am primit un mesaj de la un baiat pe WhatsApp.Imi zice:Hey! Atunci nici nu am stiut cum sa reactionez.Eram...nu stiu socata.Nu mai primisem niciodata un mesaj pe WhatsApp de la un baiat necunoscut.Mi se parea bizar ca avea numarul meu. Apropo mi-am dat seama ca e baiat dupa poza de profil.M-am uitat la poza lui cam 5 minute inainte sa ii raspund na era dragutlaughingNa eu chiar cred in dragoste la prima vedere (asta e chiar o problema pentru mine)si baiatul asta era super dragut.Totusi...de unde avea numarul meu?
Dupa 5 minute i-am scris si eu hey sa vad ce zice.
Dupa ma intreaba ce fac.Eu ii zic bine tu?(Sper sa nu va plictisec).El zice bine la care eu dupa imi zic in minte:Bine bine da cine esti?
Dupa i-am scris ne cunoastem? la care el :Nup.
In fine o sa fac sub forma unei scheme ca sa nu va mai plictisesc:
Eutongueai de unde ai numarul?
Elbig grine la .....Nu esti?(Mi-a zis ca are numarul de la fostul meu iubit caruia eu i-am dat papucii si m-a intrebat daca nu sunt eu. Bineintles a zis numele meu dar nu vreau sa va zic cum ma numesc scuze.
Eu:Ba da.
El:E bine.
Eu:Il cunosc pe acel baiat.
Si dupa am inceput sa tot vorbim chestii despre el, despre mine iar dragostea pentru el crestea din ce in ce mai mult.Imi trimitea poze cu el iar eu ii trimiteam poze cu mine.Suntem din orase diferite apropo.Eu din Tulcea si el din Constanta, In fine pentru mine nu conta.Pana cand intr-o alta seara mi-a zis ca ma place si ca vrea sa fie ceva intre noi, m-a intrebat daca eu il plac si daca vreau sa fiu cu el.Cred ca deja va imaginati reactia mea am zis ca imi place de el si ca da vreau sa fiu cu el.Bineinteles am incercat sa zic pe un ton cat mai normal sa nu par o disperata.Si de atunci tot vorbim (la telefon, prin mesaje)
Pe 24 noiembrie(luna asta)facem 4 luni de cand suntem impreuna.
Dar mie na nu prea mai imi place sa nu ne vedem fata in fata si chestii. Vreau sa il simt.Nu imi place sa vorbim doar la telefon, prin mesaje.Ma simt foarte naspa ca nu putem sa ne vedem.
Va rog sfaturi! Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Sunteţi micuţi pentru aşa multă iubire.

| Radu284 a răspuns:

Cati ani ai tu? Cati ani are el?

| xXAnonymaxX explică (pentru Radu284):

El are 15 iar eu 14

| MidnightR a răspuns (pentru Radu284):

Plot twist:Baiatul nu exista, iar respectivul este nimeni altul decat fostul iubit care incearca sa se razbune.

| Radu284 a răspuns (pentru MidnightR):

Hmm, sper ca au vorbit si ei la telefon, trimis poze, etc. Altfel da, e foarte posibil.

| xXAnonymaxX explică (pentru Radu284):

Am zis daca ai fost atent ca am vorbit la telefon cu el si ne trimitem poze

| Radu284 a răspuns (pentru xXAnonymaxX):

Ah, ok. Da, atunci e cam naspa cu intalnitul, ca esti prea mica ca sa pleci de capul tau. Poate doar sa va intalniti la vara la mare, de exemplu?

| sofisis a răspuns (pentru MidnightR):

Si eu cred la fel laughing)
Plus de asta, fata draga, la 14 ani respectiv 15, nu ai cum sa ai o relatie adevarata...in care sa IL SIMTI (WTF?).
E cam greu la varsta voastra sa va vedeti desi distanta nu e asa mare.

| AliGab a răspuns:

Si despre ce relatie vorbesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati-o mai moale

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu o sa dureze, sincer imi pare rau happy