| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU.Mai devreme prietenul meu s-a suparat foarte tare pe mine degeaba. Vorbeam foarte ok, era dragastos si imi spunea lucruri dulci, iar dintr-o data s-a enervat pentru ca i-am spus ca vreau sa vina cu mine la majorate.El nu e de acord sa ma duc la petreceri dar el sa se duca..si a inceput sa ma faca vagaboanda si in sa-mi spuna ca n-are nevoie de asa cevasad.m-a injurat foarte urat si cred ca si-a dat telefonul pe silentios deoarece il sun si nu raspunde..As putea trece peste tot ce mi-a zis, avem 2 ani impreuna, si chiar il iubesc, dar sigur cand o sa vb o sa ma jigneasca si o sa ma faca curva..Ma doare foarte tare si plang...Ce sa fac?! sad Nu mai pot sad

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa incetezi sa plangi,sa dai tu telefonul pe silentios si sa-l scoti din viata ta pe acest baiat!
Vagabondul,in povestea ta,e el,nu tu!
Si nu numai vagabond,ci si un santajist sentimental de duzina!
Vremea in care femeia se ascundea de ochii celorlalti barbati cu voaluri pana la pamant,a trecut si pasalacul nu mai e acceptat intr-o lume moderna!
El profita de sentimentele pe care tu le ai pentru el si face cu tine orice vrea!
Nu i-ai spus ca ai vrea sa te duci singura la vreun majorat,l-ai rugat sa te insoteasca,dar in mintea lui limitata,nu ai acest drept,trebuie sa stai inchisa in casa si sa ai grija sa nu te vada nici soarele!
Asa vrei sa-ti traiesti viata?
Nu crezi ca ai dreptul sa te distrezi si tu impreuna cu colegii si prietenii tai,libera si zambitoare, nu inchisa intr-o inchisoare si primind bucurie cu pipeta, in dozele stabilite de el?
Inteleg ca va leaga doi ani si e foarte greu sa o rupi cu el, dar imposibil nu este.
Ai exact aceleasi drepturi ca si el, poate reusesti sa intelegi macar asta.Nu trebuie sa-i ceri voie sa faci ceva,asa cum nici el nu-ti cere tie voie!
Cea mai importanta persoana din viata ta esti tu,nu el si de tine trebuie sa ai grija.
Sa te respecti,sa te iubesti,tu,pe tine!
Si imediat,o vor face si ceilalti,tu esti cea care da tonul,intotdeauna!
Probabil e prima ta dragoste si te ingrozeste ideea s-o sfarsesti,dar daca continui,aceste momente vor deveni din ce in ce mai dese,ba chiar vor fi din ce in ce mai violente,asa ca ai grija.
Sfatul meu e sa iti faci curat in viata si sa nu mai permiti nimanui sa-ti conduca sau dezica "vreau-ul" tau!
Nu mai plange, baiatul mult visat nu e cel de-acum, dar va veni.
Il vei intalni pe neasteptate si te va face cu adevarat fericita!
Pentru ca nu merita sa plangi pentru un baiat, cel care ar mertita nu te-ar face vreodata sa plangi!
Sterge-ti ochii si rasufla.
Pe urma, pune punct!

| DNSK a răspuns:

Sa pleci. multumeste-te ca nu ti-a dat vreo 2 palme

| DeeaMarry a răspuns:

Nu inteleg ce mai vrei de la el, poate si cateva palme?!
Ti-ai irosit 2 ani din viata langa un natarau, eu zic ca e de ajuns.
De ce sa treci peste tot ce ti-a zis? Tu chiar nu ai pic de orgoliu?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiat istet, se pare ca avea de mult timp gandul sa se desparta de tine si se pare ca a gasit momentul oportun si a profitat din plin de el. mai bine lasa-l in frustrarea lui si mergi la majorate si distreaza-te, esti la varsta la care trebuie sa umbli din floare in floare nu sa irosesti frumusetea aniilor de liceu cu relatii lungi si booooringggg

| mihai69 a răspuns:

Mă, tu ești femeie sau cârpă? Dacă ești femeie, vezi-ți de drumul tău și lasă prostu' cu ochii-n soare să-njure cât o vrea și pe cine o vrea, nu pe tine. Dacă TU nu te respecți, cum ai vrea să fii respectată de alții?!?

| marry95 a răspuns (pentru mihai69):

Ai dreptate mare dreptate, Mihai happy daca noi nu ne respectam nu putem avea pretentia ca ceilalti sa o faca.

| Oana92 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ii permiti sa te jigneasca si sa te faca in toate felurile! Ar trebui sa incepi sa te gandesti daca nu cumva meriti ceva mai bun de atatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fă-l şi tu pe el curvă.

| NameHarris a răspuns:

Pai spune-i sa stea si el acasahappy asa vei sta si tuwinking

| ceaiuldetei a răspuns:

Ce te doare, de fapt? Că nu revine în viața ta, pentru încă un set de înjurături și poate și un set de pumni, pe mai târziu?

Anii trec, cu sau fără el. Dacă eram în locul tău, îl călcam în picioare. De fapt, n-ajungeam să îmi pierd doi ani din viață cu un asemenea bou neînțărcat la timp.

Când te mai sună (asta dacă nu te-ai împăcat deja cu el până acum... că așa se întâmplă, mai ales dacă prostanul vine cu flori și o lacrimă în colțul ochiului), spune-i că ți-ai stabilit prost prioritățile și că tocmai ți-ai dat seama că mai sunt bărbați/băieți pe lume și că nu-i el centrul universului.

Păstrează-ți lacrimile pentru când vei avea nevoie cu adevărat de ele, nu pentru că te-a făcut unul panaramă.

E viața. : ) Capul sus. Dă-l în mă-sa și dacă te vezi cu el, dă-i și vreo două palme, chiar dacă asta ar însemna să te cobori puțin la nivelul lui de om tâmpit, orgolios și prost.

Dacă ești dispusă să treci peste tot, pentru că, cică îl iubești, atunci îndură și nu te mai plânge și nu mai cere sfaturi, pentru că... nu-i așa, tu oricum "ai putea trece peste tot" pentru că ai doi ani cu el. Vezi și tu ce iese... Succes.

| justsummer a răspuns:

Ai nevoie de un iubit sau de cineva care vrea sa detina controlul total in viata ta? Daca nici dupa doi ani nu are incredere in tine crezi ca va avea vreodata te rog sa te gandesti la asta iti doresti o viata in care sa-i dai raportul daca ai intarziat o ora de la munca si sa te faca curva in fata copiilor. Nu te mai umili incercand sa vorbesti cu el sunt sigura ca meriti ceva mai bun, sau macar pe cineva care sa aiba incredere in tine.

| Raul5765578 a răspuns:

Cum el are voie la petreceri si tu nu pai asta inseamna ca nu tine la tine deloc daca ar tine macar un pic nu tear injura mai bine cautati alt iubit ca nu merita sa suferi dupa un prost gelos

| Gabriela17 a răspuns:

Majoritatea ti'au spus sa te despari de el dar tu vrei sa fiti iar cum erati. Of. Incearca sa te intalnesti cu el intr'o zi. Sa'i spui cat de mult ti la el ca il iubesti ca nu vrei pe altcineva in afara de el (cred ca s-a certat cu tine deoarece tine la tine si crede ca poti intalni pe altcineva) Spune'i ca o relatie de 2 ani nu poate fi distrusa la un simplu majorat. Incearca sa faci in asa fel incat sa inteleaga ca nimeni nu mai e in inima ta in afara de el. (In plus de ce se supara? Daca e cu tine la majorat nu poti sa te "pupi" cu nimeni). Poate se simte prost printre alte fete. Spune-i ca NIMENI si NIMIC nu conteaza cand esti langa el, ca nu e nevoie sa se supere pe fleacuri. Relatia de 2 ani nu se spulbera asa usor. Spune-i ca orice ar fi tu il iubesti doar pe el ca sti ca tine la tine ca nu l'ai putea insela. La final spune-i ca daca nu te mai iubeste sa-ti spuna, caci tu nu ti'ai gasit alinarea decat in bratele lui si asta nu se va schimba niciodata si ca i'ai frant inima cand te'ai certat cu el. Cel mai bine ar fi sa lasi la o parte toate raspunsurile astea si sa'i spui cu adevarat ce simti, cat de deprimata esti. Spune-i TOT CE AI PE SUFLET.