| AnonimulTPU a întrebat:

Majoritatea fetelor spun ca nu vor ca prietenii lor sa le puna mana pe fund si sani, dar cand il iubesti si esti indragostita de el, oare accepti? sau tot nu te lasi? Funda cel mai bun raspuns.

17 răspunsuri:
| nicaruaga a răspuns:

O fata, o domnisoara, nu o sa zica niciodata in gura mare ca vrea ca baietii sa ii puna mana pe fund si pe sani, pentru ca atunci...nu ar mai fi domnisoara.

si da, atunci cand il iubeste, si cand simte ca e iubita, accepta sa fie atinsa, si ii si place, dar nici macar atunci nu o sa zica la toata lumea ca ii place ca prietenul sa ii puna mana pe sani si pe fundwinking

| DeeaMarry a răspuns:

Consideri cumva curva o fata ce ii permite iubitului sa o atinga? Draga mea, mai trebuie sa inveti inca ce inseamna o relatie. Si daca mai face si dragoste cu el cum o cataloghezi?!
Revenind la intrebare: E normal sa se ajunga la un moment dat la un alt stadiu al relatiei. E normal sa incepeti sa va cunoasteti corpurile. Important este sa poti avea suficienta incredere in partener si sa nu faca astfel de gesturi in public.

| BeBe_9214 a răspuns:

Sincer dupa parerea mea asta e o aberatie tampita.Sincera sa fiu fiecare fata vrea sa se simta dorita, dar bineinteles e vorba si de varsta si de alti factori.
Si din moment ce iubesti, accepti multe.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Mi se pare penibil. Daca se intampla in public atunci da, e un gest de proasta crestere sa apuci pe fata de alea alea cand te apuca pe tine caldurile dar...in spatiul intim nu vad de ce nu.Astea sunt fite.

| SentimentalConsil a răspuns:

Buna domnisoara Miruna, cand iubesti si esti indragostita, asaaa pe la 17-18 ani in niciun caz la13 ani, o sa-i pui tu mana lui pe fund, la varsta pe care o detzii nici nu se pune problema sa lasi pe cineva sa te pipaie, intelegi tu?
Hai la scoala sa-nvatam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde,de exemplu eu sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni si de abia dupa 1 luna l-am lasat sa ma atinga, deoarece consideram ca nu trebuie sa ne grabim ca avem tot timpul la dispozitie.Insa si acum dupa 2 luni nu il las sa exagereze.Il iubesc, dar asa consider eu si partea buna este ca el ma intelege si nu exagereaza. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu.Pwp:*

| Xenaaaa a răspuns:

Te lasi deoarece in afara de iubire se creeaza si aceea pasiune care nu se poate controla.Plus ca la o relatie lunga e ceva normal sa se intample si mai mult, nu doar atingeri.

| DiaVp a răspuns:

Unele fete sunt c***e si de aia accepta, sau doar baiatul ala a facut-o din greseala.Nu poti stii.

| DeeaMarry a răspuns (pentru DiaVp):

Tocmai am citit undeva la o intrebare ca nu ai avut inca primul sarut. Sa stii ca iti inteleg punctul de vedere. In momentul acesta nu vezi lucrurile asa cum ar trebui, pentru ca inca nu ai trecut prin anumite experiente. Va urma prima relatie, primul sarut, iar daca dai peste un baiat ce te iubeste si are rabdare cu tine, va astepta cateva luni pana sa inceapa sa te atinga putin mai altfel. Sa stii insa ca putini au o asemenea rabdare si o sa fii foarte norocoasa daca dai peste un astfel de baiat.
O relatie nu inseamna doar pupici, strangeri de mana si imbratisari nevinovate. Asta e adevarul...

| DiaVp a răspuns (pentru DeeaMarry):

Nu neaparat de asta sunt asa de "incuiata". Mama spune draga doamne ca nu trebuie sa faca un baiat asa ceva pana la 18-19 ani.Si mama e foarte protectoare.

| DeeaMarry a răspuns (pentru DiaVp):

Cati ani ai?

| DiaVp a răspuns (pentru DeeaMarry):

Aproape 12 ani, dar sunt fete la mine in clasa cu o luna mai mari decat mine si la 10 ani se sarutau la greu.

| DeeaMarry a răspuns (pentru DiaVp):

Atunci o inteleg pe mama ta. La varsta ta nu e deloc normal ca baietii sa te atinga. Mi se pare normal sa ai relatii inocente, ce nu inseamna nimic mai mult decat imbratisari, plimbari de mana si saruturi.

| LovellyAngel a răspuns (pentru DiaVp):

10 ani ma? Vai de capu meu inseamna ca eu sunt inapoiata rau, auzi ma la 10 ani sa te saruti, la 10 ani imi imbracam papusile si imi faceam temelelaughing. O Doamne.

| DiaVp a răspuns (pentru LovellyAngel):

Si eu faceam acelasi lucru.Doar ca nu ma jucam cu papusi, ieseam doar pe afara si imi faceam temele.

| nicaruaga a răspuns (pentru DiaVp):

Dia vezi ca folosesti cuvinte cam mari pentru tine. nu stii ce inseamna sa saruti, sa fii atinsa, sa faci dragoste, si cu atat mai mult tu nu ai habar ce e aia o curva. nu mai folosi cuvinte pe care nu le intelegi 100% si asteapta sa mai cresti, si pe la 16-17 ani cand o sa vezi ca prietenul tau iti baga mana in pantaloni sau iti saruta sanii stand pe o banca in parc, iar tie o sa iti placa, sa ne zici si noua atunci ce esti tuwinking

| bogdan230 a răspuns:

Eu spun ca ele accepta atunci, dar si alte iubite au alte firi si isi lasa iubitii..cu alte cuvinte depinde de firea lui cinevabig grinhappytongue