| Allex7 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine, sunt cu iubita mea impreuna de 8 luni locuim in Italia amandoi, eu va trebuie sa plec in Romania dar pe ea nu o va lasa mama ei pana la 18 ani. Eu mor nu stiu ce sa mai fac o iubesc enorm de mult incat as face orice, traiesc pentru ea si mor pentru ea. Parintii ei sunt despartiti locuieste in Italia cu mama ei buna. Am purtat o convorbire la telefon in care spunea ca nu.i pasa nimeni de ea, eu mam simtit asa pentru ca ea e totul pentru mine, a mai spus ca la 18 ani va pleca departe sa nu auda de mama ei prin gara pod... Eu i-am spus eu sunt familia ta de ce nu te gandesti la mine o sa locuim impreuna. Apoi a spus ca eu am familie sunt fericit si m-a facut sa sufar pentru ca ea e familia mea of doamne. Trecutul ei e putin tulburat eu am iertat.o chiar daca m-a mintit si am trecut peste toate. Ce pot sa fac ce sfaturi imi da, ti va rog o iubesc enorm!

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cati ani are? Daca nu o va lasa mama ei, nu ai ce sa faci. Nu te poti baga in relatia lor, pentru ca le vei face rau. Ar trebui sa ai rabdare pana va face 18 ani...

| 354 a răspuns:

Buna.Nu prea ai multe de facut in acest caz,numai daca ea isi va dori cu adevarat sa fie cu tine,atunci ai avea o sansa sa fi cu ea! acum nu te voi intreba ce trecut a avut, pentru ca ar fi putin jenant pentru tine sa vorbesti despre asa ceva pe acest site, insa din ceea ce ai relatat tu aici reiese ca tu ai sentimente foarte mari pentru ea, insa ea nu prea simte ceea ce simti tu.Acum poate ma insel, dar daca iubirea ar fi reciproca nu ti-ar zice lucrurile pe care ni le-ai zis. Incearca sa stai de vorba cu ea, sa o intrebi daca isi doreste in continuare sa aiba o relatie cu tine, dar fi foarte atent sa nu ai cumva de suferit de pe urma acestei relatii.In unele cazuri trebuie sa gandesti cu capul, nu cu inima! mult noroc!

| Allex7 explică (pentru 354):

Plang incontinuuu ca un copil mic imi doresc sa fie langa mine mai bine mor nu mai rezist nu mai pot n

| 354 a răspuns (pentru Allex7):

Buna.Te inteleg perfect, am trecut si o "candva" prin asta dar mi-am dat seama ca persoana aceea nu ma merita, mi-am uramt drumul mai departe asta am facut.

| luckshot a răspuns:

Salut nu stiu foarte bine situatia voastra dar sincer parerea mea este ca ar trebui sa ramai cu ea in Italia(acum depinde de varsta voastra) si toate chestiunea e ca daca mama ei este foarte rea nu veti avea un viitor stralucit dar oricum iti urez bafta si sper sa ajungeti la aceeasi idee amandoi vorbiti si luati decizia cea mai buna sad