| Kristtine a întrebat:

Nici nu ştiu cum să mă exprim. Sunt blocată complet. E vorba despre 3 băieţi. Să începem cu primul, îl notăm cu x. Pe x îl cunosc în realitate, are 19 ani şi este cam beţiv. Am fost împreună mult timp până când au apărut probleme şi deja băutura lui mă deranja. Ştiu că mă iubeşte, mi-a demonstrat acest lucru. Ţin enorm la el. Mai departe, să trecem la celălalt băiat, îl notăm cu y. El este din alt oraş şi nu ne putem vedea însă vorbim la telefon. Are un limbaj foarte vulgar, minte, dar din păcate eu am crezut vrăjelile sale... pot să zic că nu este urât, l-am văzut în poze şi este drăguţ. Are 18 ani. Şi ultimul băiat îl notăm cu z. El este foarte de treabă, este din oraş cu y şi are un limbaj adecvat, mă ajută, regretă dacă ne certăm. Întrebarea este : cu cine să rămân? Nu vreau să fac o greşeală. Precizez că x şi y sunt virtuali în sensul că nu ne cunoaştem (face2face)

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

3 iubiri deodată? 2 trebuie să moară şi 1 să trăiască. S-o luăm cu începutu. X este beţiv şi îl ştii în realitate şi ţii la el. Păi dacă ţii la el, de ce nu lupţi pentru iubirea sa? orice om se poate schimba cu puţin ajutor. Dacă ţie ţi-a demonstrat că te iubeşte trebuie să faci acelaşi lucru pentru el, ajută-l să se lase de băutură deoarece băutura scurtează viaţa, o să fie greu să renunţe dar dacă îl ajuţi poate o să îi fie mai uşor. Acum să vorbim despre y. Limbaj vulgar şi vrăjeli? hmmm asta nu sună bine. De ce să rămâi cu o astfel de persoană? şi de ce vorbeşti cu el la telefon ştiind că el este aşa? Când o să înveţe ce înseamnă cu adevărat respectul,adevărul, iubirea, limbajul adecvat atunci poate să te caute. Deci el se poate exclude. Să trecem la z... dacă este din acelaşi oraş cu y, i-ar putea da puţină educaţie şi să îl înveţe bunele maniere dacă zici că este de treabă şi are un limbaj adecvat deşi are aceste calităţi nu poţi să rămâi cu cineva care nu poţi să vorbeşti face2face şi să nu te poţi uita la acea persoană. În concluzie eu aş zice să rămâi cu cel de 19 ani, acordă-i o şansă, iar y poate să înveţe bunele maniere iar cu z să rămâneţi amici. happy
Sper că te-am ajutat! Îţi doresc numai bine.

| Kristtine explică (pentru Neimportant):

"3 iubiri deodată? 2 trebuie să moară şi 1 să trăiască". Câtă filozofie! Îmi place.

| Neimportant a răspuns (pentru Kristtine):

E adevăr pur.

15 răspunsuri:
| DeeaBlondiii a răspuns:

Z Logic

| Heather2001 a răspuns:

Cu z parerea mea

| Deea a răspuns:

Cu niciunul. x este betiv, daca a cazut in patima alcolului, scapa greu. y vb vulgar, minte, si sa nu mai spun ca nu il cunosti cu adevarat. Poate are 40 de ani si te-a mintit, ti-a trimis vreo poza cu unul si tu ai cazut in plasa. si z la fel. Asa ca mai bine nu ii mai cauti baieti, ca apare cel potrivit cand iti dai seama mai putin. Si peste cativa ani, daca o sa mai ai contul asta, o sa razi de tine laughing

| Neimportant a răspuns (pentru Deea):

"El este din alt oraş şi nu ne putem vedea însă vorbim la telefon". Deci a vorbit cu y la telefon, rezultă că are 18 ani. laughing

| jojo_2491 a răspuns:

Iti raspund din punctul de vedere al unei persoane mature, trecuta prin viata si care a fost casatorita 13 ani cu un betiv.de frunte, as putea zice.betivii nu renunta la bautura pentru nimic in lume.prefera sa ramana fara familie,dar cu bautura.minciunile si limbajul celuilalt chiar nu sunt de acceptat. daca nici nu aveti o relatie,propriu-zis,si el deja minte si vorbeste urat, gandeste-te in ce directie va merge relatie voastra. ultimul pare un baiat de treaba, pana la proba contrarie.intalneste-te de cateva ori cu el, vezi cum se poarta si cum vorbeste si cand sunteti fata in fata si hotarasti in cunostinta de cauza.din ce ai povestit cred ca esti capabila sa iei o hotarare buna pentru tine.multa bafta si tine-ti capul pe umeri.

| heinekeen94 a răspuns:

Sincer, chiar daca y nu e din oras cu tine puteti sta impreuna linistiti, distana nu e o piedica... din inima iti spun Ori cat ai tine la X, alcolui e mai puternic ca el crying, iti zic din experienta proprie, am stat ceva timp cu un baiat Betiv, ma iubea dar in acelasi timp ma si insela., iar cand bea era un alt om, foarte schimbat. iar z! nu cred ca merita... sper ca te-am ajutat love struck

| Snicket a răspuns:

Cu Y

| boogdan91 a răspuns:

Cu Xxxx

| NothingToEat a răspuns:

Eu zic ramai cu "Z" daca zici ca te intelegi bine cu el, regreta daca va certati.

| sshhh a răspuns:

Buna,depinde si de sentimente, eu te sfatuiesc sa alegi al 3-lea baiat Z daca ti la el si te intelegi bine cu el, pentru ca mai repede reusesti sa ai o relatie frumoasa cu Z care te intelege si te respecta decat ceilalti 2. X si Y au probleme, cel cu bautura ar putea sa ajunga sa te si bata din cauza alcoolului.

| annemarie69 a răspuns:

Pai, in opinia mea...Z merita o sansa, si a-ti face bine sa va intalniti, iar cu X ar trebui sa porti o discutie in ce priveste sentimentele voastre unul fata de celalat.majoritatea au raspuns Z, si e logic cum zice si Deea laughing) dar tu sa faci asa cum iti spune inima pentru ca noi nu cunoastem cu adevarat situatia. sunt sigura ca vei face alegerea corecta.chiar daca e mai dificil, succesbig hug

| Aliiii a răspuns:

Cu x nu se merita sa incerci in continuare. Nu o sa scape prea curand de problema cu bautura. Y, din moment ce te-a mintit si vorbeste urat cu tine nu te merita, nu merita nici macar sa vorbesti cu el. Z chiar daca vorbeste frumos cu tine este bine sa il ai pe post de amic, este din alt oras si nu are rost sa te complici. Eu zic sa incepi o nou relatie, cu cineva diferit si sa incerci sa dai uitarii acesti 3 tipi.

| SmecherieSiFemei a răspuns:

Ai un raspuns pentru ViaţaDeDincolo?
Da am.
Inteleg ca ma confrunt cu o posibila psihoza, la 3 barbati. in mod evident primul este alegerea corecta.
Sper ca am fost de ajutor.