| anonim_2707 a întrebat:

Buna :]. Am si eu nevoie de sugestii, pareri puppy dog eyes. Incepem :*.

Mie imi place de un baiat >:" [ sunt fataa :d ] si as vrea sa ii spun big grin. Ne intelegem destul de bine, vorbim face2face, cat si pe mess;;]. El are 18 ani, si eu doar 14, dar nu conteaza diferenta happy, eh... sper :-s. Ma rog, trecem mai departehee hee. Insa, nu stiu daca ma place :-s. Prietenii lui mi-au spus sa ii spun eu ca daca nu o sa afle de la ei waiting. Eu vreau sa ii spun, dar am nevoie de niste sugestii :]. Cum sa ii spun? Eu m-am gandit ca e mult mai bine face2face cand suntem singuri, decat pe mess big grin. Si alta problema, noi nu am iesit numai noi, doar cand ieseam in sk8 [ skate parca - e biker :d ].

Cei care ma puteti ajuta, va rog, da-ti-mi mesaj puppy dog eyes. sau macar raspundeti puppy dog eyes. MULTUMESC!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca iti va fi mult mai usor sa te deschizi pe mess. Acum, depinde si de firea ta. Daca tu te deschizi mai bine face2face foarte bine, n-am nimic impotriva. Si, de ce nu i-ai lasa pe prietenii lui sa-i spuna? Ce daca afla de la ei? Pe o parte este mai usor sa stii. TE scapi de stresul de a-i spune. Mai bine lasa-i pe ei sa-i spuna daca tu nu-ti gasesti cuvintele potrivite.
O zi buna!

| iuliii_8417 a răspuns:

Pai incearca sa.i spui. " De cand ne intelegem. nu stiu simt ceva diferit. am inceput sa-mi placa de tine. sper sa ma intelegi si sa nu te superi. " si plus de asta poti sa.i mai zici. " daca nu este reciproc. sper ca faza asta sa nu afecteze relatia noastra actuala de prietenie". Sper ca te.am ajutat :X

| grosumira a răspuns:

Pai mai bine va duceti la o inghetat si intreaba-l daca ar exista o posibilitate sa te placa. dar ai grija ca daca el are 18 ani s-ar putea saa zica nu si sati franga inima.

| Dnse a răspuns:

Hmm, inventeaza ceva pretext pentru care sa puteti ramane numai voi doi, cheama-l cu tine pana la magazin sau stiu eu...ca sa va puteti izola de restul grupului si spune-i in fata. Daca ii spui pe internet te vei simti aiurea cand il vei vedea face2face dupa aceea. Multa bafta! sper ca te-am ajutat...

| Blinkey a răspuns:

tongue ii zici si gatalaughing
nu conteaza cumtongue

| svdragos a răspuns:

E mai bine face2face pentru ca daca i zici si i place si lui de tine va sarutati:*:*.:X...laughing.iep. daca e pe mes neah, nu-i asa fainwinking, ii zici pur si simplu.laughingmisto prieteni aiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Situatia nu este prea complicata din punctul meu de vedere. Diferenta de varsta nu conteaza, in plus nu este foarte mare, o singura problema as vedea eu : nu cred ca e ok sa ii spui tu ca il placi in situatia asta.
Spui ca va simtiti bine impreuna si ca prietenii lui sunt gata sa ii spuna, lasa-l sa afle si sa vezi cum reactioneaza, sa vezi daca intr-adevar te place si el.
Mai apoi face to face daca vezi ca a reactionat favorabil tie, poti sa pui paie pe foc si sa ii spui singurica ce simti si...happy end!
Cel putin eu asa as face, pentru ca daca el nu te-ar vrea ca pe o iubita iar tu i-ai spune asta, te-ai pune intr-o situatie jenanta.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat