| babyloving a întrebat:

Nu am mai vorbit cu el de multa vreme si nu mai da nici un semn de viata.Eu inca il plac si nu stiu ce sa fac.Sa ii trmit un e-mail pentru ca la mesaje sau cand il sun nu raspunde.As vrea sa vad macar ce face.Ce credeti ca ar trebui sa fac? FUNDA MARE!

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

De ce sa iti pese tie? Poate cand primeste mesajele e cu baietii si rad de tine:" Ba da' proasta e asta uite moare dupa mine! ". Indiferenta doare cel mai tare! Baietii de genul asta merita numai panarame nu fete care sa le ofere dragostea! Chiar daca il iubesti, ai o demnitate! Pastreaz-o! happy Si demonstreaza-i si lui ca o ai si ti mai mult la tine ca la el! Nu-i mai da nimic! Poate va veni cu scuze apoi, dar atunci e randul tau sa-i razi in fata si sa-i dai cu jet! Cauta-ti altul, asta e un gunoi. Te pup, ai grija! love struck
Funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Parerea mea este sa nu ii mai trimiti nimic, si sa nu il mai suni.Nu trebuie sa arati ca iti pasa de el.Stii zicala "Despre oamenii de aproape te informezi de departe"? Incearca sa le/ii intrebi pe prietenii/prietenele lui cele mai apropiate ce mai face, de ce nu te mai baga in seama si chestii de astea.Dar, incearca sa te informezi de la cineva de incredere care e apropiat/a cat-de-cat de tine si care nu ii va spune.Sau,nu faci nimic. Daca ii pasa cu adevarat de tine va veni el la tine. Daca nu, nu are rost.Inseamna ca nu ii pasa, si nu i-a pasat NICIODATA de tine.

| Liliana1981 a răspuns:

Pai si crezi ca la e-mail o sa-ti raspunda?

| anonima1995 a răspuns:

Poate nu vrea sa mai faci parte din viata lui. Sfatul meu este sa nu il mai cauti, sa treci peste. Stiu ca e greu, dar vei reusi. Da-i o sansa altui baiat.

| midu89 a răspuns:

Pai parerea mea este sa nu ii trim niciun e-mail inca, mai gandeste-te bine. daca la telefon nu iti raspunde si nici la mesaje eu cred ca nu vrea sa mai aiba vreo legatura cu tine si mai bine stai cumintica decat sa suferi mai tare, acum depinde de cat timp sunteti desp. daca de putin timp eu zic ca te va cauta el inainte sa-l cauti tu iar daca de mult timp inseamna ca a trecut peste. si daca nu veti mai vb niciodata inseamna ca asta e cel mai bine pentru tine. sunt sigura ca vei avea parte de ceva mult mai bun