| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema sa incep: baiatul de care imi place nu a mai vorbit cu mine de pe 19 febroarielaughing
faza e ca imi place de el si i-am dat multe semne ca il plac dar el mi-a spus "intr-o cearta" ca eu vorbesc cu el din interes dar nu e asa...adica interesul meu e ca il plac dar nu stiu ce sa fac ca nu mai imi da nici un semn de viata voi ce credeti? ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Dacă îl placi chestia e să nu fii prea disperată că altfel el se va speria de tine şi va fugi.Dar eu zic să-l bagi în seamă mai puţin că dacă te place şi el va veni el după tinewinking

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru Ana94):

Eu am 15 el 19 crezi ca sunt sanse?

| libertat a răspuns:

Incerca sa vorbesti tu cu el.Si fate ca ai uitat cea spus el ca vorbesti din interes.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru libertat):

Eu am 15 el 19 crezi ca sunt sanse? si apoi sa scuzat si nu a vrut sa imi explice ce inseamna m-am facut ca nu stiu...

| xMădălina a răspuns:

Buna. Mi se mai intampla si mie uneori, dar stiu reteta perfecta : Indiferenta.
Gandeste-te daca tie iti place de el poate si-a dat seama si de aceea isi permite sa se comporte asa, dar daca i-ai arata ca nu te mai intereseaza ar fi in limba dupa tine. Succes in a fi indiferenta.
P.S: Nu fi prea indiiferenta, adica daca te saluta raspundei nu fi ignoranta ci doar indiferenta.winking

| Neworder21 a răspuns:

Pai daca iti place, nu crezi ca ai trebui sa ii dai de inteles, sa il "ademenesti " in plasele iubirii, daca pot spune asa.

ce astepti? incearca sa il convingi.
nu trebuie sa astepti ca el sa fac primul pas pentru ca si el poate face acelasi lucru, si asa amandoi ca "doi berbeci" sa ma scuzi de expresie big grin)
incapatinati o sa va pierdeti unul pe altul.

Ce trebuie sa faci? e foarte simplu:
il iubesti - iei inimioara in dniti si ii spui ca-l iubesti. daca si el la fel, atunci va urez iubire placuta, daca nu n-are sens sa te macini degeaba.

daca nu-l iubesti nu inteleg de ce ai mai deschis aceasta tema.

cam asta e sfatul meu happy
succes.

| AleXxXEA a răspuns:

Eu iti dau cateva sfaturi:
daca crezi ca el te place lasa-l in pace si nu il dispera.
daca nu te place incearca sa il mai bagi in seama buna.sau ma ajuti putin etc etc...prin acets discutii poate incepeti sa va cunoastetihappy