| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU
Nu mai stiu ce sa fac
Mereu ma cert cu fosta/actuala ca nici eu nu mai stiu ce imi e
poate sunt eu paranoic
sau ea
Dar mereu se poartă ca și un nimic cu mine, si cand vede ca nu ii mai merge incepe sa fie drăguță si una alta si ma face sa o iert mereu, am aflat ca a vorbit cu alții, săruturi etc.
Dar mereu am iertat dar nu pot sa uit
ea cică ma vrea doar pe mine pentru ca eu sunt perfectul ei
ea arată extraordinar, si vorbim de aproape 2 ani, într-adevăr ea a facut sacrificii ca noi sa vorbim pentru ca maica sa nu a fost de acord
Nu stiu ce sa fac
sau sa cred
am nevoie de sfaturi sau ori ce care sa imi elimine starea de ***** care o am
Pentru ca ea e tot ceea ce contează pentru mine chiar dacă amândoi avem 15 ani sad

Răspuns Câştigător
| brutusica a răspuns:

Copiii simt iubirea cu aceeasi intensitate cu care o simt si cei maturi. Totusi, n-o lasa sa-si bata joc de tine. Nu mai tratati dragostea ca un joc de orgolii. Ia masuri in limitele morale. Nu-i gresi nici ei, dar nici tu nu te umili. Iubiti-va!

16 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

La 20 de ani nici nu o sa ti amintesti de ea laughing. E normal ca maicasa sa nu o lase, sunteti copii. Automat ea nici nu stie sa aiba o relatie, din cauza asta face asa. Vorbeste cu ea.

| Aasdfghj a răspuns:

Inca esti suparat pe faptul ca s-a sarutat cu alti baieti. Ati vorbit despre problemele voastre? La un momentdat nu o sa mai suporti, o sa iti amintesti toate lucrurile nasoale care s-au intamplat intre voi si o sa i le arunci in fata. Trebuie sa comunicati amandoi. Intr-o relatie e nevoie de 2. Degeaba incerci tu singur sa repari ce e stricat. Trebuie si ajutor si din partea ei. Comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie. Sincer, mi se pare aiurea ca intr-o relatie, fie ea si la 15 ani, sa te saruti sau sa flirtezi cu altcineva. Te-ai gandit ca ai facut o greseala atunci cand ai iertat-o? S-ar putea ca pe parcurs sa te creada prost iar atunci cand mai greseste sa stea linistita fiindca stie ca tu ii ierti orice.

| Rpgdei a răspuns (pentru Aasdfghj):

Tocmai asta si face
sunt deja prostul ei sad

| Aasdfghj a răspuns (pentru Rpgdei):

Atunci gandeste-te daca merita sau nu sa mai continui. Eu zic ca nu merita.

| Violleta2022 a răspuns:

Wow, la 15 ani vorbiti de parca ati fi de 25 de ani, cand de fapt sunt copilarii.
Eu zic sa te mai multi si la alte fete, ca asta nu-i dragoste, este doar simpatie si joaca de adolescenti.

| mihai69 a răspuns:

Probabil e „prima". Dar cu siguranță nu e și ultima. E timpul să începi căutarea celei care o va înlocui!

| GoldenZenith a răspuns:

Ce sfat minunat ai primit de la distinsul Zabbyel. Nici nu ma asteptam la altceva.

Sa nu faci asa ceva!

Practic, tipa si-a luat libertatea de a experimenta treburi cu altii si tu ai iertat-o? De ce?sad Nu mai exista fete?
Se foloseste de tine si tu ii tot gasesti scuze. Maica sa nu o lasa cu tine, dar sa se pupe cu altii poate? Unde e logica? ..Indiferenta e cel mai bun medicament. Ea stie ca poate sa revina la tine oricand pentru ca o ierti, de aceea isi si permite sa te trateze cum vrea ea. Nu o mai ierta, ca iti bati joc de tine.

| Zabbyel a răspuns (pentru GoldenZenith):

big grin tie love strucklove strucklove struck ti-as aplica metoda vata-n nari rolling on the floor)rolling on the floor)rolling on the floorrolling on the floor)

ps: bon'jur tongue tongue

| GoldenZenith a răspuns (pentru Zabbyel):

Ce metoda practica. asa nu pot sa iti mai simt izul de prostie. Stai linistit! Nu-ti dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te plange ca ai fost strivit daca ai ales sa te transformi in vieme!

| christall a răspuns:

Starea ta iti da si raspunsul. Daca era ok relatia nu te simteai asa.inca sunteti mici, nu sunteti pregatiti pentru un angajament serios. Probabil tu te-ai implicat mai mult. Poarta o discutie cu ea si lamureste-te.

| Zabbyel a răspuns:

Cum ce sa faci? devino mai infipt(tupeist obraznic), si infingeio love strucklove struck
atinge-o in zona intima, excit-o love strucklove struck f u t e -o, asa se v-a potoli o data si-o data love strucklove struck

Răspuns utilizator avertizat
| En3Rgi a răspuns:

Este tot ce conteaza pentru tine? La 15 ani? laughing Scuze ca rad dar e amuzant, nu vreau sa fiu rau dar nu esti destul de matur, asta nu este iubire adevarata ce vorbesti aici.Sunteti copii astea sunt chestii banale. daca tu crezi ca ea te iubeste cu adevarat de inseli frate, mai ales ca vorbesti cu altii desi, dupa cum zici tu, face "sacrificii" sa vorbeasca cu tine.Si nu inteleg din timp ce abia vorbiti cum va vedeti? V-ati vazut vreodata in realitate?

| Rpgdei a răspuns (pentru En3Rgi):

Normal ca ne am văzut
am fost in aceiași școală