| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema sad, acum ceva timp am stat cu o fata, ea sta in strainatate si vine doar in vacanta de vara, am stat 2 ani cum ar veni, (2 veri) dupa care ne-am despartit chiar dupa ce a plecat din motive de distanta :/, eu nu am putut face fata despartiri si am gasit o fata cu care inca sunt in preuna si care credeam ca ma iubeste si ma face sa nu ma mai gandesc la despartire din cauza distantei. Vara trecuta fosta de care zic mi-a trimis o scrisoare prin care imi spunea ca ii este dor de mine si multe altele, ea stan in vacanta la un sat invecinat, 3-4 km, prietena mea a gasit prima scrisoarea si mi-a dat-o :/ ne-am certat si dupa si ele sau certat unpic big grin. Acum nu de mult tipm fosta mi-a trimis o intrebare prin care imi spunea daca mai tin la ea pe ask, eu nu eram sigur ca e ea pentru ca mi-a spus sa o uit si sa o las in pace (eu inca mai tinand la ea am lasat-o, sa nu o fac sa sufere ) si am intrebat-o daca ea a fost, si asa, dupa mi-a spus ca inca se mai gandeste la mine, eu fiind cu actuala mie nu stiu cum sa ii spun chiar tot ce simt, important este ca a fost prima iubire la amandoi big grin happy, nu stiu ce sa fac inca mai tin la ea, in momentul de fata sunt blocat,. Cu actuala ma cert tot mai des si de multe ori am vrut sa ma despart de ea dar am tot iertat-o, in gandul meu tot ziceam ca la urmatoarea cearta gata dar nu s-a intamplat... De cand sunt cu actuala m-am indepartat si de prieteni, nu mai am iesit cu ei de mult 1 an poate, nu prea ne mai vorbim, de la scoala mergeam la ea si ma intorceam seara mai invatam cv si era gata ziua. Daca ma despart de actuala ce o sa fac dupa m-am obisnuit cu ea avem 1 an jumate, prieteni au gasit la randu lor prieteni pe care eu nu ii cunosc :/. stiu ca orice alegere as face e in defavoarea mea, ma tot gandesc, daca de exemplu la vara poate sa zicem ca ma impac cu fosta, dupa 1 luna 2 iar pleaca si suferim andoi. Spuneti-mi ce pot sa fac crying?

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Din moment ce fosta ta prietenă stă în străinătate, o relație ar fi o pierdere de timp, ca să nu spun imposibilă.
Cu actuala nu te prea înțelegi.
Ce-ar fi să le lași tu pe toate și să stai puțin singur? O să-ți facă bine. O să cunoști alte fete, stai liniștit.

| CallSaul a răspuns (pentru LoveSleep):

Da, asa m-am gandit si eu!

Răspuns utilizator avertizat