| CristinaChris05 a întrebat:

Buna TPU.Nu stiu ce e cu prietenul meu dar cand ne mai certam s-au despartim are un comportament ciudat si reactii ciudate de, ma face sa imi fie teama de el.Se comporta ca si cum ar da in mine chiar daca el imi zice ca nu a fost cu intentie ci in joaca dar pe mine ma doare fizic si de cele mai multe ori imi raman si urme mov pe picioare cum ma prinde,ori ma strange foarte tare in brate de ma doare, ori imi baga degetele in coaste, ma strange de cap cu2 maini sau diferite faze de genu care pe mine ma dor fizic si de multe ori am si plans de durere...Mai ales cand ii vedeam privirea pe care o avea cu ochii asa cascati si el serios parca era un criminal.Reactiile astea se int.doar cand ne certam s-au despartim cum am spus.Nu stiu ce sa ma fac, a facut odata o promisiune ca nu o sa mai aiba reactiile astea dar degeaba ca nu s-a putut abtine pana la urmatoarea cearta si din cauza asta ne-am despartit. Daca nu ar fi asta ar fi totul perfect, inainte nu era asa. Odata mi-a zis ca are reactiile astea pt.ca ii e frica sa nu ma piarda dar totusi, trebuie sa se comporte frumos cu mine nu asa.Ce ma sfatuiti sa fac? Vreau sa fie totul bine si sa nu mai aibe reactiile astea...

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Avea bunica o vorba" betivu si violentu nu isi schimba blana...". Fereste-te de astfel de baieti! Pur si simplu, face asa din posesivitate, nu vrea sa va despartiti. Si nu din dragoste ci pentru ca a facut din tine un trofeu, un obiect pe care il poseda. Barbatul violent o zi iti da o palma si alte zile te tine in brate. Nu te lasa prinsa de mirajul asta! Ia o anumita distanta, vb cu mama ta sa te sustine si incearca sa te desparti de acest om! Imi pare rau ca trebuie sa iti dau un sfat de acest gen, sper sa nu fii prea dezamagita de ceva ce aproape stiai deja.

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Oooh carolina geambalau, fuuuuugi!

| neutrino a răspuns:

In asemenea momente el isi da arama pe fata! Nu are ce cauta in viata ta un baiat cu astfel de "calitati"!

| lex79 a răspuns:

Asa cum a zis si el are un comportament deviant din teama de a nu te pierde. este f posesiv si lucrul asta nu se va schimba. daca nu a facut-o pana acuma, nu o va face nici de acum incolo si nu va mai fi mult pana sa te loveasca rau. dar chiar si asa, posesivitatea lui te av termina psihic pe tine. ai sa ajungi sa-l urasti. mai bine o termini acuma decat dupa cativa ani irositi aiurea.
ma mir ca nu ai zis ca ar fi si gelos.

| VreauMiere a răspuns:

Iti dau un sfat: da-i papucii! Un astfel de baiat agresiv o sa te bata mai tarziu si nu cred ca o sa ii pese prea mult.