| Denisaa1235 a întrebat:

Relatia normal a fost încheiata acum 2 luni si puteti sa intelegeti de ce daca va uitati la intrebarile mele anterioare. Dar noi totusi am vrut sa mai incercam. Dar pe langa asta, imi zicea cum prietenii lui isi bat joc de el si sa nu uit faptul ca s-au bagat la inceput in relatia noastra. Am reusit sa-i indepartez, el oricum stiind ca am facut-o pentru binele lui dar tot el dupa cateva saptamani s-a intors la ei. Adica dupa ce ca a zis ca se simte mult mai bine fara ei si ca nu se mai lasa manipulat de catre ei ca sa renunțe la mine, el se intoarce la ei. Dupa chestia asta nu prea mă mai băga in seama si am devenit foarte geloasa si sa-i vorbesc urat. Intr-o seara imi daduse vocale si zicea ca daca vreau sa se comporte si el frumos cu mine ar trebui sa incetez cu chestiile astea, si am inteles. Dar tot imi raspundea din 30 in 30 de minute. Acum 4 zile s-a trezit sa vorbeasca cu alta, dar nu era vorba de combinatii doar ca mi-a promis ca nu o sa vorbeasca cu niciuna. Mi-a mai promis si ca nu o sa ma mai lase si eu chiar am crezut. Tot in ziua aia dupa ce mi-a zis ca a vorbit cu aia a zis ca nu prea mai vrea nimic cu mine. Si ma bagase la restrictie. In dimineata urmatoare m-a scos de la restrictie m-a intrebat daca am mers la scoala dar dupa ce a aflat ca m-am luat in gură cu aia, imi daduse block. un prieten de al lui imi tot trimite poze cu el si ieri m-a sunat si pe discord dar nu am putut raspunde pentru ca vorbeam cu altul pe apel despre problema asta si oricum el era afara cu prietenul ăla. Dupa am mai vorbit putin pe discord si m-a blocat si acolo. Pe scurt nu ma lasa sa trec peste. Eu, care nu stiu ce simt pentru el dupa toate astea. ma doare. in prima zi am plans de 5 ori, dupa plânsetele alea paream efectiv moartă. Nu prea am mancat in astea 3 zile si nu pot sa-l uit. Imi bagase chestia asta in cap inca de la inceput ca "he’s the one" si chiar am si simtit acea conexiune. Cand ma pun sa ma culc ma pun fara nicio problema dar ieri din pacate am plans pana am adormit. Si dimineata ma trezesc cu un gol in stomac, si mi se strange inima doar cand imi amintesc ca l-am pierdut. Ma simt incompleta fara el si repet, nu stiu ce simt pentru el dar totusi dupa cum fac credeti ca il iubesc? Adica nu stiu cum functioneaza iubirea. Niciodata nu am stiut. Si imi pasa prea mult de el, imi zicea si el ca sunt fata visurilor lui si din pacate am crezut. Vorbesc cu un prieten de al lui care e super de treaba, pare ca e genul meu dar nu e el… nu e la fel ca el. Stiu ca dupa asta oricum nu o sa mai fiu capabila sa plac pe nimeni, am mai avut faze de astea dar pe atunci inca eram optimista. Imi amintesc cand ieseam afara si stateam in brațele lui, ne sărutam, radeam etc. Nu pot sa uit chestiile astea si ma doare si mai tare. Si noi am mai incercat ca sa vedem daca poate sa-mi revina sentimentee alea pentru el ca inainte si sa astept eu pana e momentu potrivit ca sa fiu din nou cu el, ca in ce stadiu eram nu era ok sa ne impacam. Azi m-am uitat la ss-urile cu mesajele noastre vechi si am inceput sa plang. Simt cum o parte din mine a plecat odata cu el si nu stiu ce sa mai fac…

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum decizi care este binele lui, dacă el decide altfel?
si am devenit foarte geloasa. Cum adică ai devenit? Gelozia vine din iubirea de obiect, interpretezi iubitul ca pe un obiect proprietate personală. nu ca pe o persoană.
ma doare. Cum te doare, cum simți durerea?
paream efectiv moartă. Cum păreai? Era o diferență între moartă și moartă efectiv. Păreai pentru tine sau pentru alții? Care era diferența între a părea vie și a părea moartă?
Nu prea am mancat in astea 3 zile
Cum adică nu prea? Ai mâncat, cam cât?
si nu pot sa-l uit. Nu ai cum să poți, dacă te gândești la el. Orice gând la el, întărește memoria.
Imi bagase chestia asta in cap inca de la inceput ca "he’s the one"
Cum ți-o băgase?
si chiar am si simtit acea conexiune.
Cum ai simțit-o?
Si dimineata ma trezesc cu un gol in stomac,
Cum simți golul? E din cauza lui? Dacă mănânci, se umple golul?
si mi se strange inima. Cum simți că se strânge?
Ma simt incompleta fara el. Cum simți asta?
nu stiu ce simt pentru el. Cum știi dacă simți sau nu simți ceva?
dar totusi dupa cum fac credeti ca il iubesc?
Cum fac? Nu văd că faci ceva. Văd că tot povestești ceva despre tine. Că plângi, că nu poți adormi, stomacul, inima.Nu despre ceva care faci.
Si imi pasa prea mult de el,
Cum îți pasă, explică ce înseamnă asta pentru tine.
imi zicea si el ca sunt fata visurilor lui
Așa da, fata din vise, nu o fată din realitate. Așa și erai pentru el.
El visa și în același timp vorbea cu tine.
si din pacate am crezut.
Stiu ca dupa asta... Cum știi asta?
Nu pot sa uit chestiile astea si ma doare si mai tare.
Deci amintiri plăcute, dar pe tine amintirile plăcute te dor, te fac să te doară. Ce te doare mai tare? Cum simți durerea, unde te doare?
... daca poate sa-mi revina sentimentee alea pentru el.
Care sentimente alea? Dacă vrei să îți revină alea, ce sentimente
ai acum pentru el?
ca in ce stadiu eram nu era ok sa ne impacam.
În ce stadiu erați? De ce nu era ok? Când ar fi fost ok?
Simt cum o parte din mine a plecat odata cu el.
Care parte din tine a plecat? Cum simți că a plecat?
si nu stiu ce sa mai fac.
Ca să faci ceva, trebuie să ai un motiv, un mobil, un scop.
Caută motivul. După ce găsești motivul, o să știi.
La întrebări să răspunzi pentru tine însuți. Asta o să te ajute să știi.

| Emma30555 a răspuns:

Esti prea geloasă, încerci să te impui prea mult, cred ca era mai bine să l accepti asa cum este, poate se schimba singur pe parcurs. O sa il uiti dar e nevoie de puri timp. Dar incearca pe viitor sa încerci sa nu l mai îndepărtez de prieteni, sa nu mai fii posesiva, sa au mai multa incredere in tine. Nu stiu daca il iubesti, poate suferi doar din orgoliu, e ceva de genul că îl vrei mai mult pentru că nu il ai.

| Denisaa1235 explică (pentru Emma30555):

Am incercat sa trec peste si chiar sa ma uit si dupa alti baieti dar niciunu nu e ca el si imi e imposibil sa mai plac pe cineva.

| Emma30555 a răspuns (pentru Denisaa1235):

O dragoste poate dura până se uita, nu te grabi, o sa vina momentul când o sa placi de altcineva. Uneori nu se știe dacă persoana suferă din orgoliu sau din dragoste, poate la tine e si prima varianta, adică vrei să ai omul asta pentru că nu ai putut să îl domini. Încearcă să te cunosti mai bine si sa te înțelegi mai bine