| Mihaelutzaaa a întrebat:

nu stiu cu ce sa incep... incerc sa spun cam ce ma framanta si astept pareri:d
deci... am 19 ani si sunt virgina, nu neaparat asta ii problema mea. eu nu am prieten, iar relatiile pe care le-am avut s-au rupt unele din cauza mea altele din cauza baietiilor. adica cele care sau rupt din cauza baietiilor a fost pentru faptul ca ei au vrut sa un singur lucru adica sa-mi incep relatia sexuala cu ei ( nu am stat niciodata cu 2 odata k mi se pare ceea mai mare prostie si lipsa de respectstraight face) si asta ma indepartat mult de anumite persoane, iar cei de care m-am despartit din cauza mea a fost pentru ca pur si simplu nu simteam nimic pentru ei nici o atractie nimic si decat sa stau cu ei fara sa simt nimic mai bine am zis ca pun capat ...imi spuneam de fiecare data k ma pun cu el sa vdm cum merge dar dc nu simteam nimic pentru el nu avea rost... culmea k cei care vroiau acel lucru imi placeau mult si dupa uni am suferit, dar nu am vrut sa fac pasul cu ei pentru ca stiam k dupa aceea isi bateau joc de mine si se foloseau asta am obs prin simplu fac k insistau pe tema asta si ma luau k la varsta ta sa fii virgina, k pan cand vrei sa fi virgina? cand ai de gand sa-ti incepi viata sexuala? si ma luau ft tare pe tema asta. au fost pers care la inceput, inainte sa fiu cu ei imi placeau ft mult si cand ma puneam cu ei imi schimbam parerea asta nu stiu de ce, asta probabil k mi-am pierdut increderea in baieti datorita celor care au vrut sa-si bata joc de mine. si acum cand se apr cineva de mine si vb mult si ajunge sa-mi placa mi-e frica sa nu fie ca ceilalti sa doreasca acelasi lucru sau sa le spun ca sunt virgina sa creada cine sti ce despre mine.
eu vb si ma inteleg ft bine cu baietii, dar cand ajungem sa discutam desprea partea asta am o retinere parca as vrea sa dau inapoi fie frica pur si simplu sa le spun ca sunt virgina, mi-e frica de reactia lor cand afla acest lucru k ma gandesc k vor sa ma faca sa renut la virginitate si pe urma sa ma faca "carpa" lor si sa se laude la nu stiu cine ca a dezv o fata de 19 ani si din alea...

acum sper ca ati inteles ce am vrut sa zic
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi:d
Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In ziua de azi, sa fii virgina la 19 ani e un lucru rar intalnit si meriti toate laudele!
Problema ta,insa,incepe exact de la lucrul asta.
De ani de zile esti intr-o continua aparare,lumea din jur,baietii,se mira cum de esti inca virgina,iar tu,pentru ca tii la virginitatea ta, fugi de langa ei sau ii alungi, numai din autoaparare.
Ar trebui sa fii putin mai relaxata.Nu iti poti pierde virginitatea daca nu vrei TU.Si,nu toti baietii sunt la fel.
Ai crescut,te-ai maturizat,poti sa intelegi daca un om e bun sau rau,daca are caracter sau nu,daca te merita sau nu.
Cand cunosti un baiat nu pleca de la ideea ca vrea de la tine doar un singur lucru,studiaza-l,vezi daca e aventurier sau serios,cum gandeste,cum se comporta,cat de importanta esti pentru el si,cand ajungeti sa discutati despre faptul ca esti virgina,nu da neaparat bir cu fugitii.E doar o discutie si e firesc sa se mire oricine,n-o mai interpreta ca pe ceva negativ.
Daca,in continuare,omul pare obsedat de faptul ca esti virgina si se ofera sa te "scape" de greutatea asta,clar fugi departe.
Dar daca,in ciuda temerilor si indoielilor tale,vezi ca baiatul e civilizat si te respecta si mai mult,atunci,ii poti da o sansa.
Poate ca,din prea multa grija sa nu pierzi ceea ce ai pastrat cu atat sfintenie,ai senzatia ca toti vor acelasi lucru si exagerezi.
O sa apara intr-o zi si baiatul care sa te merite si sa te iubeasca,care sa-ti fie recunoscator ca l-ai asteptat atat timp si langa care vei fi fericita.
Esti prevazatoare si prudenta, sunt sigura ca vei face o alegere corecta, numai sa nu-ti pierzi rabdarea.
Inca o data felicitari si mult noroc in viata!

2 răspunsuri:
| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Tu ar trebui sa fii mandra ca la 19 ani mai esti virgina si trebuie sa inveti sa nu i mai iei in seama pe cei care te fac **** cand vei fi pregatita nu conteaza varsta

| Stranik a răspuns:

Hmmm...nu cred ca asta e mai important intr-o relatie,deci zicsa nu-ti faci atitea grija din cauza ca esti virgina,trebuie sa fii mindra de asta, viata sexuala o vei incepe cind vei fi pregatita si cind vei gasi persona potrivita, multa bafta si ai grija de tine