| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.nu stiu cum sa va zic. m-am cam saturat de fete.adica m-am saturat sa ma chinui sa-mi gasesc o prietenasad. nu stiu de ce. uite is clasa a 11-a si nu am avut o relatie serioasa chiar daca mi-am dorit lucrul asta sad. nu stiu ce sa mai fac.chestia asta imi da impresia ca am eu o problema sad...nu stiu care e problema.de treaba sunt de treaba.nu vorbesc pe la spate lumea sincer nu prea imi pasa de ce fac altii.chiar ma simt nasol. ce sfaturi imi dati? Funda!happy

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Omule, stai liniștit, e încă devreme. Ai tot timpul să ai relații serioase. Sfatul meu este să găsești o fată de care să îți placă mult, fizic/psihic tot tacâmul, și să te concentrezi Doar pe ea, să o impresionezi, să o cucerești. Restul va veni de la sine. Relațiile dau rateuri când partenerul e ales greșit, asta e tot.

| elasexygagica a răspuns:

Lasa relatiile serioase pe mai tarziu iubire, tu acum trebuie sa te distrezi asa ca rupe tot ce miscawinkinglove struck

| Dominicc a răspuns:

Mda, si vad pe aici raspunsuri gen " asteapta... " si ce astepti de fapt. o minune?!

"nu stiu cum sa va zic.m-am cam saturat de fete.' - Ehh prietene. faza e ca nici nu ai inceput sa ai deaface cu ele. E doar o stare de cacao care o ai pentru ca nu ai gagica.

"adica m-am saturat sa ma chinui sa-mi gasesc o prietena" - Hmm... inseamna ca nu faci indeajuns, adica nu faci ce trebuie. Nu ma refer sa fugi dupa ele pe strada si sa le terorizezi. ci sa iei initiativa.

"nu stiu de ce. uite is clasa a 11-a si nu am avut o relatie serioasa chiar daca mi-am dorit lucrul asta" - Nu mai sta cu gandu asta, te doaboara psihic si nu-i bun. Vezi partea pozitiva in sensul ca sunt atatea fete care asteapta ca un baiat sa intre in vorba cu ele.

"nu stiu ce sa mai fac.chestia asta imi da impresia ca am eu o problema " - Pai da, problema este la tine, nu la ele. Nu pra o sa gasesti o fata care sa vina la tine sa te ia de brat. cu scopu de a avea o relatie.

Problma la tine e ca stai in loc si nu faci ceva care sa te ajute.

Gasste-ti un hobby care sa te reprezinte intra in contact cu lumea si fi sociabil / deschis la vorba. Adica comporta-te natural, asa cum esti tu si nu te da altcineva.

Cat despre fete, hmm. sunt destule ma! ai de unde! le vezi mereu pe strada, liceu smd. Ce te impiedica sa portii o discutie cu cate 1 pe zi?! asa ca de inceput.

Intrebi cate e ceasul, unde e locu x... si zambesti.
Nu iti fie frica de ele ca nu musca. Daca iesi in lume si vorbesti cu ele pe diferite teme o sa vzi ca nu e lumea chiar asa cum crezi tu.

"nu stiu care e problema.de treaba sunt de treaba.nu vorbesc pe la spate lumea sincer nu prea imi pasa de ce fac altii.chiar ma simt nasol" - lasa plangacelile de fata mica si treci la starea de barbat.

Fi mai optimist in legatura cu tot, ai de unde, trebuie doar sa vrei! inceputul e de acum.

Bafta!

Ne mai auzim cu alti pasi cand faci pe primul

| DeeaMarry a răspuns:

Sa astepti sa cunosti persoana potrivita. Degeaba incerci sa ai o relatie serioasa cu o fata care nu poate avea asa ceva sau care nu isi doreste!

| Andr3 a răspuns:

Ai tot timpul.t vei indragosti cand te vei astepta mai putin. dragostea nu vine fortata, nu poti iubi si nu poti fi iubit cu forta.asteapta,esti doar cls a11a.dupa liceu o sa ai parte si de relatii serioase vei vedea

| allexandra5002 a răspuns:

Heyhappyhappy
sfatul meu e sa incerci mai intai sa te imprietenesti cu fetele.sa vezi ce`si doresc, sa le castigi increderea si treprat sa te indrepti catre o relatiehappy
mult succes:* sper sa gasesti fata potrivita happy