| CristinaElena96 a întrebat:

Hei Tpu.Nu ma regasesc deloc nu stiu ce se intampla cu mine.Sunt confuza,nu am nici o emotie nimic,imi pasa de el, dar parca nu simt nimic deosebit.Practic e prima relatie mai serioasa care o am,ar trebui sa simt o emotie ceva,fluturasi in stomac,chestii, dar nimic.Nici el nu a avut o relatie prea serioasa pana acum si nu stiu il simt si pe el distant odata cu mine,nu sunt atat de nerabdatoare,nu insist daca nu vrea sa-mi zica ceva,nu vorbesc cu dulcegarii, etc.Voi ati patit-o chiar daca tineati la o persoana?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Probabil fiecare suntem,, dotati,, cu cate un pol al aceluiasi magnet.Important este sa intalnim celalalt pol...Nu cred ca merita sa fortati o relatie atat de rece. Daca nu tresari la orice,,rington,, in speranta ca este de la el, daca nu stai cu ochii pe ceas inainte de intalnire, daca nu simti nevoia sa alergi spre punctul de intalnire, nu merita.Inseamna ca,, fluturasii,, te asteapta pe alte meleaguri.Ar trebui sa discutati deschis.O relatie fortata te incatuseaza.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate e timpul sa schimbati ceva in relatia voastra, am patit-o si eu dar a trecut de la sine[la mine era baiul]

| h3r a răspuns:

Luptați pentru relație dacă țineți unu la altu.
Apropiați-vă.

| Morphines a răspuns:

Vorbesti despre o monotonie de cupluhee hee Incercati sa faceti ceva nou, dar daca nici asa nu reusiti sa iesiti din pasa proasta, e clar ca la mijloc este ceva "putred"!winking

| Șurubelniță a răspuns:

Ati intrat intr-o perioada de plictiseala ca sa zic asa, nu prea mai aveti nici unul dintre voi chef.
Totusi, daca vreti sa reaprindeti "flacara pasiunii" si sa mai simtiti ceva, indicat ar fi sa incercati sa faci lucruri noi impreuna, sa faceti ceva ce nu ati mai facut pana acum (si cand zic ceva nou, nu ma refer la sex, exista tot felul de activitati).
Chestia asta, va va apropria mai mult si puteti sa redescoperiti din nou dorinta de a petrece cat mai mult timp unul in compania celuilalt.

| dariana17 a răspuns:

Da am patit intervine monotonia, ai incercat sa discutii cu el despre asta? nu uita ca e foarte importanta comunicarea daca vrei o relatie adevarata si ca sa o faci sa mearga trebuie sa aveti intelegere si sa va ascultati reciproc asa s pot gasi solutii