| LoLoO2 a întrebat:

numele meu este Adina [13 ani ] si as vrea sa imi auziti problema. Eu sunt cu un baiat. L`am placut Mult si inca il mai plac 6O la suta [ suntem de o luna si ne-am sarutat]. Chestia nasoala e ca incepe sa imi placa de un baiat cre l`am placut si inainte de al placea pe actualul meu iubit [ care baiatul asta mai nou ma place ]. Sunt prinsa la mijloc, pe care sa il aleg. Sentimentele mele o iau razna. Am vb si cu mama si a zis sa racesc distanta dintre mine si iubitul meu, dar stiu ca o sa-i frang inima [ a zis ca ma iubeste la infinit ]. Decii. as vrea si eu niste sfaturi. Ce as putea face? Dau Fundoii! :*

Răspuns Câştigător
| Clodmod a răspuns:

Draga Adina, eu te sfatuiesc sa ii spui incet, si fara sa il ranesti, baiatului cu care esti acum ca relatia asta nu mai poate functiona, deoarece este nevoie de 2 inimi care sa bata, iar una tocmai nu mai functioneaza sau ceva de genul asta... Dar incearca sa ai grija cum ii spui pentru ca daca el ti-ar fi spus-o dur, tu ai fi suferit. Apoi spune-i celui de-al doilea baiat ca vrei sa fii cu el. Adreseaza-i vorbe dulci si poate veti fi impreuna. O sansa si mai mare ai tu pentru ca stii ca te place, tu il placi si cum am spus mai devreme, este nevoie de 2 inimi happy. Sigur va functiona! Succes! [funda te rog]

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu nu stii inca ce este iubirea. Voi sunteti abia la inceput, cand totul este inca doar o joaca (totusi o joaca serioasa, prin care un copil invata sa-si dezvolte relatiile sociale).
Nu te lua dupa 'placut'. Intotdeauna o sa simti o atractie pentru ceea ce este dincolo de gard, asta nu inseamna ca odata ce ai sarit gardul te vei simti mai bine.
Cand o relatie sufera, este semn ca lipseste ceva intre cei doi. Cauta ce anume lipseste intre voi doi. Daca ai inceput sa te plictisesti, cauta sa faceti altceva impreuna, ca timpul petrecut impreuna sa fie mai placut.
Despartirea nu este o masura fericita, si ar trebui sa faci asta doar daca relatia voastra nu mai functioneaza, daca nu mai simtiti nimic unul pentru celalalt, daca nu va mai puteti intelege.

| someonelikeu a răspuns:

Daca il iubeai pe primulcu adevr nu mai exista al 2lea

| sebysebyca a răspuns:

Ce fai putea face tu,nu ne prea intereseaza, esti o gasculita, dar ce face mama ta, in general, poate iesi maine seara la o cafea? astept sms!

| neutrino a răspuns:

Asteapta-l pe al 3-lea.

| Ekcstsy a răspuns:

Cum ai reusit tu sa faci acea evaluare? ca il placi 60%? Nu e nu sondaj electoral e vorba de sentimente. Sentimente care la varsta ta NU STII ce inseamna. Tine-te de scoala si lasa tampeniile pentru cand termini generala.

| EUBMV89 a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe iubitul tau si sa iti dai un timp tie insati sa iti aclari sentimentele, asa vei stii ce decizie sa iei si va fi cea corecta. De cele mai multe ori facem ceea ce ne spune inima, insa nu tot timpul este si alegerea corecta. In primul rand afla ce simti tu pentru ei si vezi care din ei tine mai mult la tine. Gandeste-te in primul rand la tine si fa ce crezi ca ti-ar fi bine tie. Eu zic sa iti aclari sentimentele inainte de a face o alegere.

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

1. Dacă îl iubeai pe primul, nu mai exista al 2-lea. Concluzie: Alege-l pe al 2-lea.
2. Nu era nevoie să ne spui că v-ați sărutat...
3. Dacă și el e tot de vârsta ta, stai liniștită că o să-i treacă. Te iubește la infinit în capul lui.

Ascultă sfatul mamei tale.
Baftă.

| AlexaChristiana2000 a răspuns:

Gandeste-te bine.

| FanDrG a răspuns:

Daca actualul tau iubit chiar tine la tine, parerea mea ar fi sa ramai la el asta doar daca il mai placi, altfel n-are rost.