| EyesSad17 a întrebat:

Buna TPU o intrebare special pentru fete daca ati afla ca sunteti insarcinate la care nu va ati asteptat cum ati reactiona si ce ati face in monentul acela?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde de varsta si context!
Eu,personal,as sari pina in tavan de bucurie,as alerga sa cumpar scutecele si papucei,mi-as innebuni ginecologul cu intrebari ale caror raspuns il stiu,in fine,as fi tare fericita!
Pt o fata la varsta adolescentei,necasatorita,cu studiile neterminate,fara o situatie materiala stabila, ar fi ingrozitor, o catastrofa in 90% din cazuri...
Deci, depinde...

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Daca m-am considerat matura sa fac sex, stiu sa ma protejez si nu-mi asum riscuri inutile, astfel incat sa nu raman insarcinata.In cazul asta totusi, as avorta.De ce? Nu-mi doresc copii, cu atat mai putin la 18 ani.

| Blondamea a răspuns:

Hmmm.sincer poate as fi putin speriata sh poate m'as panica dar dupa cateva minute poate ma voi simti mai bine sh na o sa ma bucur. dar u cum te'ai simti?

| blondissima a răspuns:

Eu una as fi bucuroasa, chiar imi doresc un copil.
Dar depinde de la caz la caz.
Ai sau nu o relatie stabila?
Ti-ai terminat sau nu scoala?
Ce planuri ai pentru viitor?
Esti pregatita pentru a avea un copil?
Sunt intrebari la care nu poate raspunde nimeni in locul tau.

| EyesSad17 explică:

Cata raspunsul e ca nu sunt insarcinata dar am pus intrebarea asta si sa vad pareri

| mellyy a răspuns:

Depinde de situatzie. De varsta in pr rand,dupa care depinde de situatia pe care o aveti,de relatia voastra,cred ca un copil merita sa-l aduci pe lume in conditiile in care ai ce sa-i oferi,o viata linistita, fara griji, nevoi.si in sanul unei familii bine intemeiate. Daca tot s-a intamplat sa nu va protejatzi si apare o sarcina.trebuie sa te gandesti la toate astea inainte. Sincera sa fiu sunt in aceeasi situatie, insa mai astept cateva zile sa-mi pot face un test sa fiu 100% convinsa daca banuielile mele sunt adevarate. Iar daca va iesii pozitiv, nu am cuvinte.trebuie sa iau hotararea cea mai grea si cea care nu ma face sa ma simt bine deloc, eu am 22 de ani, si chiar si asa trebuie sa iau hotararea asta.eu inca mai sper sa nu fiu insarcinata sa nu fiu nevoita sa fac asta...se pare ca la tine este o certitudine faptul ca esti insrcinata.da si tu mai multe detalii despre tine, despre partenerul tau si poate te putem ajuta mai bine.

| catafreestyle a răspuns:

Esti insarcinata?:O, cati ani ai?

| alina_9423 a răspuns:

Cel mai probabil as incepe sa plang, as dispera putin si dupa as incerca sa ma adun pentru a-mi putea duce sarcina la sfarsit...e viata la mijloc, un suflet care nu are nicio vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi constienta ca mi-am distrus viitorul de la o varsta frageda... Avort daca faci ai pacat mai mare decat iti poti imagina(iti imaginezi ca omori o fiinta umana, nu?), iar daca il nasti sigur nu ai cum sa-l cresti. trebuie sa-l dai spre adoptie. si vei trai cu remuscari toata viata. Nu vreau sa te sperii, dar asta e realitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdata la varsta mea(18 ani)nu-mi doresc un copil, poate mai incolo; daca totusi s-ar intampla desi ma protejez de fiecare data, cel mai probabil as face avort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...întrebarea ta e incompletă. Când să rămân însărcinată? La ce vârstă și în ce circumstanțe?
Să fie un accident, ca acelea de la emisiunea aia de pe Discovery? - cred că aș avorta sau aș da copilul spre adopție. Dacă aș fi nepregătită. Păstrarea lui m-ar ruina total, deci mai bine nu.
- să fie un viol? Doamne ferește, deși se poate întâmpla oricui. Clar avort.
- să fie inconștiența? Eu sunt cât se poate de conștientă și cred că aș fi suficient de precaută să nu mi se întâmple așa ceva.

Cum aș reacționa? Pff. Aș face un șoc. Sunt dată naibii, să fac repede ceva, cât mai repede în privința asta!