| sweetangels a întrebat:

O prietena de-a mea are de la un timp niste banuieli legate de iubitul ei care o cam "simpatizeaza" pe o fata si l-a intrebat: tu o iubesti? la care el a zis: "si daca as iubi-o din toata inima nu as putea fi cu ea, e prea mica". Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine face asa ceva nu poate fi numit OM, deoarece nu te poti juca niciodată cu sentimentele nimanui, indiferent ca aia e mai frumoasă, mai dotata decat tine, sau ăla după care pleacă fata este m ai cu muschi, sau mai bănos, nu, esti intr-o relatie cu cineva incearca sa rezolvi problemele nu sa cauti repede o cale de despartire, eu acum nu vorbesc de tine personal, ca nu cunosc situatia ta, zic in general, ca multi se despart din cauze minore sau aparent minore, vorbe spuse aiurea, gelozie, sau flirturi avansuri si actiuni ne permise deloc, deoarece lumea zice ca un flirt este ceva inofensiv, nevinovat, gresit. Un flirt si mai ales cand unul sau ambele persoane sunt intr-o relatie cu cineva, sau chiar sunt casatorite, declanșează o serie intreaga de ândoieli, care nu m ai pot fii nici cum șterse din mintea unui om, deci trebuie avută mare atentie la limbajul corpului, că de acolo pleacă toate gândurile si actiunile noastre.

25 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Broken a spus : Deci nu esti, doar iti place sa crezi. Si eu care credeam ca te duce capul mai mult. Naspa. Iti place doar sa tii pe langa tine pupincuristi. Esti comuna pana la urma.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Omul e obsedat clar, daca se uită la fete minore ce vrei, e dus cu pluta, nu ai ce sa-i faci, acum fii sincera si recunoaste ca tu esti acea " prietenă" si ca băiatul ăsta de fapt e prietenul tau dar a pus ochii pe fundul ăleia minore, incurcate povesti de viață ave ti frate.

| sweetangels explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost si eu in situatia asta mai demult si evident respectiva l-a folosit si apoi l-a lasat tot pentru unu tinerel, deci?

| sweetangels explică (pentru CristiDinBucuresti):

Exact! ai dreptate si flirtul asta multi pe care i-am cunoscut si-l mascheaza zicand ca e "politete" dar nu e nimeni prost totusi. in cazul de sus, tipul mereu ii face complimente, da like-uri, chiar iese cu tipa asta! cred ca din moment ce are o relatie nu e normal sa ii spuna prietenei lui si la tot orasul ce fund misto sau sa-i are alta, de aia l-a si intrebat prietena: o iubesti? si el a dat raspunsu ala cu varsta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sweetangels):

Cine face asa ceva nu poate fi numit OM, deoarece nu te poti juca niciodată cu sentimentele nimanui, indiferent ca aia e mai frumoasă, mai dotata decat tine, sau ăla după care pleacă fata este m ai cu muschi, sau mai bănos, nu, esti intr-o relatie cu cineva incearca sa rezolvi problemele nu sa cauti repede o cale de despartire, eu acum nu vorbesc de tine personal, ca nu cunosc situatia ta, zic in general, ca multi se despart din cauze minore sau aparent minore, vorbe spuse aiurea, gelozie, sau flirturi avansuri si actiuni ne permise deloc, deoarece lumea zice ca un flirt este ceva inofensiv, nevinovat, gresit. Un flirt si mai ales cand unul sau ambele persoane sunt intr-o relatie cu cineva, sau chiar sunt casatorite, declanșează o serie intreaga de ândoieli, care nu m ai pot fii nici cum șterse din mintea unui om, deci trebuie avută mare atentie la limbajul corpului, că de acolo pleacă toate gândurile si actiunile noastre.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, multumesc mult pentru fundă, sănătate multă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil este vorba de o iubire pur si simplu platonica.

| sweetangels explică (pentru corbulalbrosu):

Chiar si atunci cand zice de fata respectiva ce sa-i/fund misto are?!

| sweetangels explică (pentru sweetangels):

Sa-i

| corbulalbrosu a răspuns (pentru sweetangels):

Chiar si atunci, fiindca aproape sigur este vorba de un fel de admiratie/veneratie fata de o forma/aspect al unei fiinte fata de care ai sentimente de adoratie insa nu de natura carnala.

| sweetangels explică (pentru corbulalbrosu):

laughing mie exact invers mi se pare. cred ca de admirat/venerat era iubita lui, nu o straina la care iti place fundu sau nasul. si ce admira la fata aia, are si prietena lui...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru sweetangels):

Nu te-ai intrebat niciodata din ce motiv marea majoritate a barbatilor indiferent de varsta, admira si/ chiar isi imagineaza tot felul de perversiuni si fantezii sexuale cu anumite vedete chiar daca stau lungiti in pat langa iubita lor care sta langa ei in pielea goala?

| sweetangels explică (pentru corbulalbrosu):

Nu, de ce?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce dracu domne, lasi fata pe jar atat? Spune.i de ce ca poate moare maine si nu stie laughing

| sweetangels explică (pentru UnBroken2016):

Ce rau esti, ba

| UnBroken2016 a răspuns (pentru sweetangels):

Toata lumea imi zice asta in ultimele zile, ce oameni rai sad

| seth2016 a răspuns:

Ce discutie interesanta happy.

Freud ar fi zis asa. ID-ul lui (Eros si Thanatos) si-a facut de cap. Cam asta stie sa faca si cere satisfactie imediata.

Cand SUPEREGO-ul (valorile si moralitatea) lui a vazut ce se intampla l-a tras de maneca pe EGO (mediatorul intre ID si lumea de afara).

Si EGO-ul lui a scos pe gura "nu as putea fi cu ea, e prea mica".

Mister descifrat si caz incheiat.

Acum o putem psihanaliza si pe prietena ta care nu-l scapa din ochi pe iubitul ei. rolling on the floor

| sweetangels explică (pentru seth2016):

Hai ca nu e amuzant happy Daca erai tu in locul ei?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru sweetangels):

App, haios avatarul. Daca femeia ( in general ) ar fi mai inteligenta, mai toate ar fi asa, cum barbatii sunt in general in limba dupa sex.

| sweetangels explică (pentru UnBroken2016):

Treaba lor, eu nu vb cu genul ala de barbati

| UnBroken2016 a răspuns (pentru sweetangels):

Deci te crezi superioara maimutelor de genul ca sa nu le acorzi timpul tau dar totusi ai un avatar de genul. Narcisism sa fie oare?

| sweetangels explică (pentru UnBroken2016):

Nu, superioritate! laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru sweetangels):

Mmm, nu prea cred. Adica nu e doar atat. Un om superior ii este rusine sau scarba sa aiba de-a face cu cineva sub el, totusi tu pui avatarul ala. Te mandresti cu asa ceva, daca era scarba nu puneai. Esti fata de vita nobila sau cum ai ajuns sa gandesti asa?

| sweetangels explică (pentru UnBroken2016):

Hahaha, pleaca mai de aici!