| SashaS a întrebat:

O prietena de-a mea s-a pus de curand cu un tip si azi fac o saptamana.
Pe prietena mea o place un rom si i-a spus ca daca vreun baiat se atinge de ea il bate rau. Si ca sa nu il bata rau pe iubitul prietenei mele ei nu vorbesc la scoala.
Prietenei mele i-a zis colega iubitului ei ca s-a sarutat cu una. Si prietena mea vrea sa se desparta de el deoarece nu este de acord sa o insele.
Credeti ca ar fi un motiv de despartire? Si daca da cum sa o faca ca sa nu sufere amandoi.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ea se saruta cu un altul,era motiv de despartire pentru el?
Banuiesc ca era!
Sa caute sa afle daca informatia e reala si sa-i puna in vedere ca daca povestea se repeta,il lasa scurt,fara nici un preambul!
Daca vrea sa se desparta acum,sa-i spuna frumos ca de azi poate sa sarute pe cine vrea el,asa cum a sarutat-o si pe cutare,nu e cazul sa se poarte cu el cu manusi,nu va suferi nici unul din ei.
Si cu povestea cu respectivul rom, sa se tina departe de el, eventual, sa ceara ajutorul cadrelor didactice sau al parintilor, greu va iesi din povestea asta si poate sa aiba multe neplaceri din cauza lui!

| SashaS explică (pentru greece12):

Pai cam toate cadrele didactice stiu de el dar tot nu o lasa in pace.

| greece12 a răspuns (pentru SashaS):

Da,tara nimanui...inteleg!

| SashaS explică (pentru greece12):

O sa incercam sa scapam de el dar... nu vom reusi prea curand!

| greece12 a răspuns (pentru SashaS):

Nu-i usor, stiu.

| stark47 a răspuns:

Daca in opinia ei (ca si a mea de asemenea)un sarut inseamna sa fie inselata atunci da, se poate desparti de el.si eu as face acelasi lucru.mi se pare josnic ca eu sa imi arat sentimentele mele fata de cineva iar acel cineva sa le dea cu piciorul si pe la spatele meu sa isi satisfaca nevoile cu altcineva.personal nu iert astfel de fapte pentru ca intra in conflict cu propria-mi doctrina, insa nu pot sa neg ca uneori numite persoane merita a fi iertate in asemenea cazuri.insa in acea perioada, trebuie sa se gandeasca bine la motivul pentru care iarta.il iarta pentru ea, ca sa nu se simt rau ca s-a despartit de el sau pentru amandoi? a face diferenta dintre acestea doua este foarte importanta(parerea mea)
P.S-nu inteleg partea cu baiatu rom, ce legatura are una cu alta?!

| SashaS explică (pentru stark47):

Pai am adus la subiect si faza cu romul deoarece daca prietena mea vrea sa fie cu un baiat romul a zis ca-l bate...

| catablondu a răspuns:

Buna, in primul rand prietena ta nu trebuie sa se bazeze pe vorbe. Daca fata respectiva are dovezi sau este dispusa sa spuna acest lucru de fata cu baiatul, atunci da, este un motiv de despartire si poate sa-i spuna verde-n fata de ce a luat aceasta decizie. Cat despre pretendentul de etnie roma, recomand evitarea lui pentru ca daca e violent, nu merita sa se complice. Numai bine!