| ILoveMyBed a întrebat:

imi fac griji pentru o prietena, deci ea a fost cu un baiat pe care il cunostea de la 3 ani. Ei au tinut relatia secreta pana cand mi-am dat seama ca e ceva intre ei si pana la urma ea mi-a recunoscut. Totul bine pana intr-o zi cand a venit la mine si mi-a zis ca el se comporta urat cu ea ( adica nu o suna pe ea ca sa vorbeasca cu alta fata, si cand ea il suna zicea ca avea treaba, nu o prea baga in seama chestii ). Ieri m-am dus la el si i-am spus ca banuiesc ca sunt impreuna (el nu stia ca eu aflasem ) mi-a recunoscut si mi-a zis ca s-a cuplat cu ea ca sa i-o traga si ca avea de gand sa se desparta de ea deoarece ea nu vrea sa o faca ( amandoi fiind de 14 ani). in seara aia s-au despartit dar dupa ce s-au despartit ea era in mod ciudat fericita desi aflase motivul pentru care el a fost cu ea, si acum mi-e frica ca nu cumva sa sufere si sa faca vreo prostie pentru ca e sensibila si ea il placea mult. Ea face teatru si e talentata si de asta ma gandesc ca se prefacea ca e fericita dupa despartire. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Sa vorbesc cu ea? Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu e treaba ta.

| grab a răspuns:

Asteapta.

Nu oferi ajutor nesolicitat!

Daca in cateva zile are tot ranjetul ala inseamna ca toata lumea e fericita: si ea ca a scapat necapsata, si ala ca o capseaza pe alta acuma, si profesorul de teatru ca isi vede munca de atatia ani, si tu ca nu te-ai transformat in dr. Oz si ai facut altceva mai profitabil cu timpul tau.

Bafta!

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Daa. vorbeste cu ea. fi psihologul ei oarecum. presupun ca esti prieten/a bun/a cu ea. deci iti va spune ce are pe suflet. daca nu vrea, fa`o sa vorbeasca. fa`o sa-ti spuna niste chestii asa. fara sa`si dea seama, si eu am trecut prin asta, dar altul era motivul pentru care ala s-a cuplat cu mine [ si noi am fost impreuna 1 an ( ma si iubit ) ] oricum nu contraza povestea mea. vorbeste cu ea, ascult`o, dai sfaturi, ajut`o. si cu baiatul acela sa nu mai vorbeasca niciodata ca nu merita chiar daca e greu. bafta :*!

| Robery568 a răspuns:

Sincer sa fiu nu e treaba ta, ar fi mai bine sa nu te amesteci si te bagi ca musca in...

| raluu12 a răspuns:

Sa dormi la ea si sa vorbesti sa ii recomanzi baieti sa va uitati la comedi si sa mancati chipsuri pupcorn etc. sa face-ti glume fa-o sa rad.Mai pe scurt sa uite de el.Si sa iesiti ziua sa mergeti la disco sa va rade-ti de persoane! Sper ca te am ajuta-t! Daca nu imi pare rau!