| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU.
Ok, e o chestie mai ciudată, sper să citiți până la capăt.

Îmi place foarte mult de un băiat, este iubitul meu. Dar e o problemă. Relația noastră este foarte ciudată. Eu sunt foarte timidă si orgolioasă, el doar timid. Când trecem unul pe altul ne aruncăm doar o privire, pe facebook nu vorbim prea des, pentru că el mă dă pe offline sau nu stă intenționat. Într-adevăr, sunt sâcâitoare, as vorbi cu el zi si noapte. Si mulți zic că avem o relație foarte ciudată, pentru că nu vorbim si. E ciudat. Dar îl iubesc prea mult si nu stiu de ce. Dar accept situația. Cum să îl fac să vorbim si în real? ( când vorbim pe facebook e foarte drăguț si chestii )... Ce să fac?

P:S - Cel mai bun prieten al meu este în clasa cu el, dar altă problemă, si el mă place, dar eu nu. Oricum, suntem de aceeasi vârstă toți, doarcă eu sunt în B, iar ei în A.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tine cu dintii de aceasta relatie, alta ca ea greu sa mai gasesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplulike, crezi că mie îmi arde de sex la 13 ani? Te înseli. Tot ce vreau e doar să vorbim, e simplu. Mai mult nu sunt pregătită ( gen sărut şi altele ) şi nici adecvat nu mi se pare. Am tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nick9401 întrebarea e asta : CUM SĂ VORBESC CU EL? dacă nu vorbim la scoală?

| Nick9401 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropiite de el si intrabal, ce faci? cum dispozitia azi? poti sa-i faci si un compliment gen ca iti place cum ii imbracat sau altceva...

| NameHarris a răspuns:

Presupun ca faceti si sex pe facebook?laughingCe fel de relatie este asta sunteti in preuna si nu vorbiti decat pe facebook laughingNam mai auzit asa cevalaughing)

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Stai linistita.
Asa e la tinerete in adolescenta.

| FrumoasaTa a răspuns:

Daca el e timit macar tu nu fi. Incearca sa vb cu el mai mult.Incepe tu conversatia. Fa-l sa se acomodeze cu tine. O sa se schimbe.

| Nick9401 a răspuns:

Daca e timid inciarca tu sa vorbesti cu el cat mai deschis, pe orce tema chiar si despre sex vorbiti despre tot, cu timpul cred ca o sa se acomodeze cu tine si nu o sa mai fie timid.dar vorbesti cu el cat mai des si cat mai deschis, trebuie s-a faci in asa fel ca el s-a vada in tine persoana de incredere in care ar vrea s-a spuna orce. Bafta!